vagonik

Jak je to prosím s uzavřením přívodu vody (např. při výměně baterie) a jeho vztahem k ohřevu?

Jak je to prosím s uzavřením přívodu vody (např. při výměně baterie)? Jde mi o to, že když chci třeba vyměnit baterii (v bytě, kde je teplá generována kotlem, nebo bojlerem), tak musím uzavřít hlavní přívod vody do bytu. Takže studenou chápu, ale jak je to s teplou, resp. jaký je s ní rozdíl, když je generována z kotle a z bojleru? Předpokládám, že bojleru „je to jedno“, protože ten prostě nebude mít přívod vody, a tak se nebude do té trubky, která jde pak do teplé v baterii (jak je v horní části bojleru), „hrnout“ nová voda.
Jak je to ale s kotlem (průtokovým), jak ten pozná, že je vstup vypnutý, a tudíž, že nemá „jet na sucho“, pakliže odmontuji baterii, a pro kotel to bude jako signál „někdo otevřel teplou, takže ohřívej“?
Najde se někdo, kdo mě chápe, a může mi to vyjasnit?

Nejlepší odpověď
Drap

Kotel vypni a máš po problému

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, právě z těchto důvodů se před a za těmato spotřebiči dávají uzavírací kohouty …

Dochy

Ideální je kotel vypnout, zavřít vodu a je po starosti. Pokud z nějakého důvodu nechceš nebo nemůžeš kotel vypínat, mělo by to být OK pokud je přímo u něj ventil (kohout) na uzavření vody. (alespoň pro běžné systémy by to OK být mělo – nebude průtok, kotel nezjistí že je třeba ohřívat)