Annie Quinn

Jak opravit bojler, když mi neohřívá vodu?

Ahoj, máme doma bojler, který vůbec neohřívá vodu. Voda z něj naopak teče… nevím, co mám dělat, máme doma zimu a nemůžeme se ani vysprchovat, prosím poraďte.

Nejlepší odpověď
quentos

Zavolejte instalatérovi. Na dálku od PC ještě nikdy nikdo bojler nespravil.

Další odpovědi
Johnnisek

Nevím jestli myslíte karmu, kde plamen ohřívá vodu v trubkách, anebo jestli myslíte nádrž na vodu. Jinak tuto odpověď nechám odborníkům.

Drap

Pokud nejsi sám v takových věcech zběhlý, nezbývá než zavolat odborníka.

Jiří Bohumil

Chtělo by to aspoň definovat, zda je na elektriku, nebo na plyn.
Pokud je elektrický, opakoval bych Hladu. Bez měřících přístrojů těžko zjistíš, co je poškozeno. Ale můžeš zkontrolovat aspoň, zda je zapnutý příslušný jistič v rozvaděči, určený pro tento bojler. U některých bojlerů bývá na plášti i kontrolka a ta by měla svítit. Pokud není, opět nutno zkoušečkou do „střev“ ze spodu a to není pro laika. Je zde velká možnost nebezpečí úrazu el.proudem!!!
Takže shrnuto, může jít o:

1. vypnutý, vadný jistič v rozvaděči (možno zkontrolovat), 2. není signál HDO (věc rozv.závodů, nebo porucha jističe u elměru), 3. spálený (nefunkční) stykač pro bojer (ovládaný sig. HDO), 4.vadný termostat, 5. vypnutá tepelná pojistka v bojleru, 6.spálené ohřívací těleso , 7.někde přepálený, nebo přerušený vodič v přívodu, nebo v zapojení bojleru.
Od bodu 2 do 7 – zjištění a oprava pouze pro odborníka!!!
Pokud by tedy šlo o plynový, pak může být zastavený plyn ventilem, je zhasnutý stálý plamen a je nutno jej opět zapálit a nastavit stupeň ohřevu.
To opět můžeš zkontrolovat a provést.
Ale, může být i poškozeno čidlo stálého plamene, nebo i piezoelektrický zapalovač plamene a pak se spuštění nepodaří a je nutno opět volat odborníka – servisáka plynaře.

anonym

rozmontuj ho

Hlada

Kromě přívodu elektriny může být vadný termostat, topné těleso nebo vypadlá tepelná pojistka. Ve všech případech ale oprava představuje měření, což je práce na elektrickém zařízení a takové postupy nelze doporučovat na veřejném fóru.

cukrar

Asi je to rozbité, někdo to musí opravit. Kde teče ta voda? Jde tam proud?