Avatar uživatele
anonym

Jak nastartovat auto?

Dobrý večer, chci se zeptat, startujete auto se spojkou nebo bez spojky? Co je správně? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, anonym před 3952 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Zásadně s vyšlápnutou spojkou. Startér se odlehčí o odpor převodovky, což je v zimě znát. Navíc nemůže dojít k omylu, když se k zajištění používá zařazený rychlostní stupeň.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Určitě je správné startovat s vypnutou (vymáčklou) spojkou. Uleví se tím převodovce a také se může stát, že při zařazeném rychlostním stupni a nevymáčklou spojkou auto poskočí a BUM !

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Vyřadit a bez spojky. Neni důvod proč mít sešláplou spojku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/auto-startovani

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

to záleží zda tam máš kvalt nebo ne.Pokud ano startuj s vymáčklou spojkou,pokud tam máš neutrál staruj klasicky a až pak můžeš zmáčknout spojku a zařadit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Manuální řazení zásadně se zmáčknutým pedálem spojky,

automatiku bez spojky ;), jen se sešláplou brzdou.

Mě tak napadá, jelikož zařazenou rychlost používám na rovině místo ruční brzdy, to bych vůbec nevěděl, co mám pomačkat odbrzdit a zabrzdit dřív.

A to už se neučí v autoškole ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Jak kdy, jinak v zimě, jinak ostatní období roku, kdy nemrzne. Mám alarm – zamykací zpátečku. V zimě při startování sešlápnu spojku, vyřadím zpátečku, nastartuji a za chvilku teprve zařadím jedničku a jedu. V ostatních obdobích, když usednu do auta, nechám převodovou páku na zpátečce, vyšlápnu spojku a startuji se zařazenou zpátečkou, když potřebuji vycouvat z řady vozidel. Nebo když potřebuji jet dopředu a mám zařazenou jedničku, tak taky jen vyšlápnu spojku a jedu bez dalšího řazení. Vyšlápnutá spojka v ničem autu nevadí..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RedBox

Startuji se sešlápnutou spojkou, už jen proto, že se kroutící moment nepřenáší dál do převodovky ⇒ menší odpor. Zvlášť v zimě, kdy je převodový olej ztuhlý je vyšlápnutá spojka lepší a komfortnější, než půlhodiny protáčet spouštěč. Jinak na rovince mívám zařazenou jedničku namísto ruční brzdy a tehdy je spojka nezbytná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek