Jak nastartovat auto?

Dobrý večer, chci se zeptat, startujete auto se spojkou nebo bez spojky? Co je správně? Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Zásadně s vyšlápnutou spojkou. Startér se odlehčí o odpor převodovky, což je v zimě znát. Navíc nemůže dojít k omylu, když se k zajištění používá zařazený rychlostní stupeň.

Další odpovědi
anonym

Určitě je správné startovat s vypnutou (vymáčklou) spojkou. Uleví se tím převodovce a také se může stát, že při zařazeném rychlostním stupni a nevymáčklou spojkou auto poskočí a BUM !

Drap

Vyřadit a bez spojky. Neni důvod proč mít sešláplou spojku

brillant

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/auto-startovani

honza19hk

to záleží zda tam máš kvalt nebo ne.Pokud ano startuj s vymáčklou spojkou,pokud tam máš neutrál staruj klasicky a až pak můžeš zmáčknout spojku a zařadit.

autacek

Manuální řazení zásadně se zmáčknutým pedálem spojky,

automatiku bez spojky ;), jen se sešláplou brzdou.

Mě tak napadá, jelikož zařazenou rychlost používám na rovině místo ruční brzdy, to bych vůbec nevěděl, co mám pomačkat odbrzdit a zabrzdit dřív.

A to už se neučí v autoškole ?

pusinka50

Jak kdy, jinak v zimě, jinak ostatní období roku, kdy nemrzne. Mám alarm – zamykací zpátečku. V zimě při startování sešlápnu spojku, vyřadím zpátečku, nastartuji a za chvilku teprve zařadím jedničku a jedu. V ostatních obdobích, když usednu do auta, nechám převodovou páku na zpátečce, vyšlápnu spojku a startuji se zařazenou zpátečkou, když potřebuji vycouvat z řady vozidel. Nebo když potřebuji jet dopředu a mám zařazenou jedničku, tak taky jen vyšlápnu spojku a jedu bez dalšího řazení. Vyšlápnutá spojka v ničem autu nevadí..

RedBox

Startuji se sešlápnutou spojkou, už jen proto, že se kroutící moment nepřenáší dál do převodovky ⇒ menší odpor. Zvlášť v zimě, kdy je převodový olej ztuhlý je vyšlápnutá spojka lepší a komfortnější, než půlhodiny protáčet spouštěč. Jinak na rovince mívám zařazenou jedničku namísto ruční brzdy a tehdy je spojka nezbytná.