lc

Auto-startování

Je lepší startovat na neutrál nebo s rychlostí se sešlápnutou spojkou?

Nejlepší odpověď
mosoj

Prostě vždy s vyšlápnutou spojkou.

Další odpovědi
anonym

Vždy startuji při neutrálu a s vymáčklou spojkou,zvlášť v zimě,kdy je i převodovka zatuhlá a starter s ni nemusí točit.

hanulka11

já vždy na neutrál ....... to druhé nechápu
Doplňuji:
bez spojky

venkovan

Vždycky bez zařazené rychlosti, pokud to není ten zmatek když auto zhasne při rozjíždění u křižovatky.
Vyšlápnutá spojka jednak odlehčí motro od převodovky – není takový záběr na startér a Také se nemůže stát, že se startuje se zařazenou rychlostí. To u silných aut, stavební a zemědělské techniky může být smrtelná kombinace, protože vozidlo se může okamžitě a nečekaně dát do pohybu..

janek66

U osobních automobilů s vyšláplou spojkou.U náklad­ních se vzduchovým posilovačem spojky s vyřazenou rychlostí a nesešláplým pedálem spojky.