anksunamon

Jak se startuje auto? Popis, děkuji

Nejlepší odpověď
Emefej

Naprostá většina vozů ovládá startér klíčkem. Zasune se klíč do příslušného otvoru a přepne se do první polohy, tím se zapne zapalování a ostatní el. obvody. Potom se při sešlápnuté spojce klíč krátce přepne do krajní (zadní) polohy. Na plynový pedál se nešlape! Pokud je vše v pořádku, vůz by měl nastartovat.

U starších automobilů s karburátorem je nutné v zimním období několikrát prošlápnout plyn. Naopak při startu horkého motoru v takovém voze musí být plynový pedál až na podlaze.

Některé vozy ovládají startér tlačítkem (např. některé modely Renaultu a další), zde je postup stejný, vyšlápnout spojku a startovací tlačítko krátce stisknout.

Další odpovědi
ReHu

http://www.ab­clinuxu.cz/blog/Va­clavuv_blog/200­6/10/jak-nastartovat-auto

venkovan

Otevře se kohout pod nádrží, aby do karburátoru začal téci benzin. Přivře se sání vzduchu aby byla bohatší směs.
Vezme se klika z podsedadla a několikrát protočí motor. Představí se předstih na horní úvrať, zapne se elektrický spínač.
Klikou se nastavi komprese na některém z válců (na větší odpor při protáčení) a na kliku se pořádně zatlačí (houpne). Bacha na prsty, klika se nesmí držet jako řídítka – prsty okolo, ale jen dlaní, palec vedle prstů.
Po chvilce se vrátí předstih zapalování na správný předstih (poznáte podle sluchu a nebo podle rysky na palubce), otevře sání karburátoru. Mezitím uklidí klika, ruka obloží ledem (pokud motor kopne), houkne na paničku, že auto je připraveno na výlet.Ta se z domu vykulí, nesouce na zádech nůši s proviantem, děti vlekouce za sebou a všichni spokojeně třeba z Malé Strany v Praze vyrazí do Divoké Šárky (dnes v Praze, dříve myslím obec Vokovice)na celodenní výlet.
Pavlačovým babám se potom půl roku o tomto výletu vypravuje. V pánském klubu zas pan řidič vypravuje šílené zažitky s husami na silnici, kravkou s potahem která nechtěla uhnout a o děvčatech které v sukních lezly po třešních. Všem okolo auto doporučuje, protože panímáma nemůže pantátovi zakrývat oči když se děvčatům na stromech díval pod sukně.
Dneska je to na houby – děvčata se asi bolestí svíjí kolem nějaké tyče v telce (ta bolest je zřejmě šílená, když přitom zahazují oblečení), panímáma chce vlastní auto, děti na výlety prdí, raději na compu, a panské kluby jsou zrušeny, debatuje se na nějaké sociální síti.

lukas.zmizik

jelikoz anonym neuvedl jake auto chce startovat, pak bych byl opatrny s tvrzenim, ze je treba vzdy pri startovani drzet seslapnutou spojku. totiz napr. u tatry 815 by se startujici tazatel se zlou potazal, nebot by proslapl posilovac spojky… naopak bych doplnil, ze u vznetovych (dieslovych) motoru je vhodne po sepnuti klicku pockat nekolik malo nedlouhych chvil, nez zhasne kontrolka zhaveni a startoval bych prakticky ihned po jejim zhasnuti…