wilo

Kdy používat ruční brzdu v automobilu?

potřebuji vědět kdy se používá ruční brzda, v létě a v zimě

Nejlepší odpověď
deny555

Ruční brzdu používat vždy,když je to potřeba.Ale v zimě,při velkých mrazech,může opravdu velmi lehce přimrznout,hlavně v noci,kdy jsou silné mrazy.

Další odpovědi
afro.minerva

Když zastavíš a chceš, aby ti auto neujelo, protože nebylo zabržděný. Jinak v zimě se může stát, že ruční brzda přimrzne. Je lepší pak dát kvalt, otočit volantem, aby nebyly po směru svahu a taky podložit kola třeba cihlama.

Kvaltem myslím zpátečku, když auto stojí čumákem z kopce a jedničku, když stojí do kopce.

anetadela1

Sice moc nerozumím otázce, ale ruční brzdu můžete používat kdykoliv, hlavně při parkování 🙂 Kdo ji nepoužívá, tomu zarezne a pak je nefunkčí. Málokdy brzda zamrzne v zimě (u správně fungující brzdy se to nestane).

Jakub

Tato otázka zde byla již probírána. Ale v souvislosti s jejím použitím v zimě. Pokud však nevíš, kdy se používá, tak vždy, když potřebuješ auto zabezpečit proti rozjetí, například ve svahu. V zimě ji používej opatrně, protože hrozí zamrznutí čelistí nebo lanka a ráno do práce nebo školy neodjedeš. Zvláště, když přes den taje a silnice jsou mokré a v noci mrzne.Raději zařaď zpátečku.(Ale ne na nábřeží !!!!)

mojitek

To,ze ručka zamrzne je jen fáma.U spravne fungujicich a bezne puzivanych brzd se tohle nestane.Cetl jsem 2 strankove pojednani o tomhle v casopise Svět motorů z 80´let,a tam to jasne dementovali.Vec se ma tak,ze jestlize u auta napr.nekolik mesicu,nebo let nepouzivate vubec rucku,tak lanko mezitim prirozene mimojine zkoroduje a na rzi se prirozene drzi voda a vzlíná a pri mrazech muzete mit problem rucku uvolnit ,to same u brzdovych kotoucu(par dni nejezdite a rez je na svete,ale parkrat pribrzdite a rez je pryc-obrousena od desticek.Pri pravidelnem pouzivani rucky se mirny nanos koroze take lehce obrousi.Z praxe-mam Feldu,a ani naznakem jsem nezaznamenal nejake primrznuti lanka ručky,nebo brzd.desticek ke kotoucum…Cili,jes­tlize pouzivate auto pravidelne,tim myslim jako bezny uzivatel,tak se toho nebojte a zatahujte rucku.