nesnasims

Co je účinější ?

Je účinější stát s autem se zataženou ruční brzdou a na neutrál …nebo s odbržděnou ručkou, ale se zařazeným kvaltem. Myslím jako u čeho z těchto možností je větší pravděpodobnost, že auto se nerozjede

Nejlepší odpověď
Richie

Na rovině a v mírném kopci ti stačí zařazená jednička nebo zpátečka. V kopci s větším sklonem určitě ruční brzda. Pokud nemusím, tak ruční brzdu nepoužívám, obzvlášť v zimě. Mohla by zamrznout.

Další odpovědi
lukas.zmizik

pokud to bereš jen tak, že obě varianty bez dalšího smyslu porovnáváš, pak je účinnější ruční brzda… bez ruční brzdy a se zařazenou rychlostí ti bude stačit menší síla k tomu, abys s autem popojel, protože se protočí motor..kdežto auto se správně funkční a zataženou ruční brzdou můžeš zkusit potáhnout na laně a budeš akorát tak dřít zadní kola smykem… není k tomu třeba žádné velké přemýšlení

honza19hk

nechávat auto jen na kvalt a na kopci je riziko. když vyvineš určitou sílu abys zatočil celým motorem tak se ti auto rozjede-je to stejný jako když roztahuješ auto přes rychlost.
Pokud ručka funguje správně tak bys ji měl zatáhnout.A zam­rznout nemůže.Jediný co může prasknout lanko pokud je shnilý. V hodně velkém kopci je dobré zařadit kvalt,dát ručku a doporučuje se založit kola(tedy aspoń u kamionů) Pokud ti nejde ručka a na kvlat se nespoléháš zaparkuj tak abys byl koly opřený třeba o obrubník. Pokud budeš stát podél obrubníku tak stoč kola směrem k obrubníku.Pokud by auto (ne kamion) chtělo ujet,neujede,samo obrubník nepřejede.

mojitek

Ručka je základ,ta zařazená rychlost je pojistka.PS: Richie- to jsou bláboly,pokud se ručka používá,tak zcela jistě nezamrzne,je to fáma.

cukrar

ale to je přesi vždy na prostoru kde stojíte, klidně i bez kvaltu i bez ručky a nic se nestane…
auto se může rozjet, pokud jí nějaká síla popožene někam…