Avatar uživatele
Vrchla

Jak mě může zaměstnavatel odvolat z dovolené ?

Stačí když mě pošle SMS nebo e-mail ?
Samozřejmě počítám s tím, že nezvedám telefon.

Umělá inteligence odpověděla, že mě může zaměstnavatel odvolat klidně pomocí SMS nebo e-mailu. Podle mne je to nesmysl, pokud nemám služební notebook a nebo služební mobil, tak podle ZP nemá právo po mě požadovat, abych si každých pár hodin kontroloval e-mail a nebo se neustále koukal na mobil. Na svátky chci být třeba v klidu a mobil vypnu a tím pádem co ? Zaměstnavatel mě kvůli tomu vyhodí, protože jsem se neozval ?

Zajímavá 0 před 130 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

To je stejně hloupý dotaz, jako by ho psala „michala432“. Šprajcovat se zaměstnavateli nemá smysl. Komunikovat se šéfy je v tvém zájmu. Dělat v tomto případě chytrého nikam nevede. Znal jsem v práci takového chytrolína, ten si také myslel jak na firmu vyzrál, ale nakonec měl nejmenší výplatu, protože šéf neměl důvod jakkoli mu peníze přidávat a dostával nejhorší práci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Může využít jakoukoli možnost Tě zastihnout. Ty samozřejmě můžeš hrát mrtvého brouka a on s tím nic neudělá (pokud jste dopředu nebyli dohodnuti na nějakém komunikačním kanálu pro tyto příležitosti)
Samozřejmě Ti to později může osladit různými drobnostmi jako jsou třeba bonusy, plánování dovolených atd… Jako zaměstnavatel bych se také snažil zpříjemnit život především těm, o kterých vím, že s nimi mohu počítat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Zaměstnavatel může zaměstnance odvolat z dovolené jen v případě mimořádných okolností. Pravidla pro to jsou stanovena v zákoníku práce. Záleží na smlouvě a zásadách, které máte s vaším zaměstnavatelem, jak vás bude kontaktovat.

Pokud jde o metodu kontaktování, záleží na tom, co zaměstnavatel a zaměstnanec považují za přiměřené. Zaměstnavatel může použít jakýkoli způsob, který považuje za nezbytný – e-mail, SMS, telefonát atd. Pokud zaměstnanec ignoruje tyto pokusy o kontakt, může to být považováno za nespolupráci.

Nicméně, pokud je zaměstnavatel schopen prokázat, že kontaktoval zaměstnance a byl ignorován, může to vést k disciplinárním opatřením. Pokud se na dovoleně něco mimořádného stane a očekává se, že se vrátíte, měli byste reagovat na jakékoli zprávy od svého zaměstnavatele.

Pokud je vám nejasná právní situace, měli byste se obrátit na právního poradce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek