Avatar uživatele
uncle Sam

Co se stane, když odmítnu vrátit se z dovolené?

Když budu na dovolené na horách na Slovensku a najednou mi ten parchant šéf zavolá, že se mám vrátit do práce a já ho pošlu někam a ať si za mě pracuje sám (mírnějším tónem). Co mi může udělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3018 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zaměstnavatel může zaměstnance z dovolené odvolat, pokud se významně změnily podmínky, za kterých byla dovolená nařízena. V takovém případě je ale povinen nahradit zaměstnanci vzniklou škodu (např. náklady na cestu, storno poplatky atp.).

Čili ten parchant šéf zavolá a ten lempl zaměstnanec přijde. Nebo půjde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Šlo by o neomluvenou absenci, po níž by mohlo následovat
okamžité zrušení pracovního poměru (tzv. „paragraf“).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hans51

Rada je jednoduchá, nezvedat telefon 😉 jinak jste z dovolené odvolán. Anthropoidova odpověď je naprosto správná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
uncle Sam

Tak pokud by mě vyhodil, tak by za mě neměl náhradu. Leda by mě mohl vyhodit po tom, co bych tu náhradu nejdřív zaučil. A vyhazov by mě tolik nevadil, spíš jestli by mi nedal paragraf.

před 3018 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
terry

A pokud tedy není náhrada bez tvého zaučeni, co by v práci dělali, kdybys měl třeba úraz, nemoc apod? Stačí malá autonehoda.
Opravdu jsi nenahraditelný?

před 3018 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
uncle Sam

Nevím. Ale vzhledem k tomu, že za mě možná nebude náhrada za tu dovolenou, tak se dá říci že zatím ano.

před 3018 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nenastúpenie do práce je hrubé porušenie pracovnej disciplíny a na to je paragraf.
Na druhej strane by musel dokladovať, či vaša prítomnosť by bola nevyhnutná aj za cenu prerušenia dovolenky a úhrady vašich nákladov so zrušením vopred zaplateného zahraničného pobytu.

před 3018 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
uncle Sam

A co když bych se neměl z té dovolené jak dostat? Pojedu tam s partou lidí společně autem a to auto není moje. Nemůžu po nich chtít, aby si kvůli mě zničili dovolenou.

před 3018 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pokud to bude skutečně nutné, můžeš si vzít taxi nebo třeba vrtulník. Pořád zaměstnavatel odpovídá za škodu, která ti vznikla, takže ti cestu proplatí. Samozřejmě je vhodné se situací ho seznámit, může své rozhodnutí změnit.

před 3018 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
uncle Sam

OK. Takže pokud by se taková zlotřilost stala a já bych tam už byl, tak by mi doplatil tu nevyužitou pemanentku, nevyužité ubytování, stravování a taxíka?

před 3018 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Zaměstnavatel by musel uhradit vzniklé náklady.

před 3018 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Jo, ale tahle situace se obvykle nestává. Kdyby tě chtěl, přijel by pro tebe

před 3018 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek