Tw!st

Jak investovat do zlata?

Chtěl bych vyzkoušet investovat do zlata, ale mám tu pár otázek. Kde koupit zlato a jaký, aby to byla dobrá investice? A zlaté mince, nebo slitky? Investoval bych do toho tak kolem 5000 Kč, pošle mi někdo odkaz na něco výhodnýho? A ještě kde to pak výhodně prodám? Přijde mi, že v těch obchodech, kde to prodávají a mají možnost výkupu, moc velký částky teda nenabízí. A ještě jedna, co je to kinebar? Kupovat zlato s kinebarem, nebo bez? Díky
Doplňuji:
NikkiHeat vidím, že tomu docela rozumíš, nemohl bys mi poradit, který slitek konkrétně zakoupit? Myslím nějaký, u kterého je nejmenší šance, že na tom prodělám. A taky kde to teda mám potom nejvýhodněji prodat? Díky

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Kinebar je zlatý pruh , který obsahuje kinegramem , aby prokázal svou totožnost. Kinegram je ochranná známka společnosti OVD Kinegram Corp. (Švýcarsko). Kinegram je difrakční bezpečnostní zařízení reliéfní do substrátu (zde zlato). Je určena i jako bezpečnostní prvek a na vizuální přitažlivost.

Zlato můžeš koupit fyzicky jako slitek (internet je plný těchto obchodů) ale za 5000 toho moc nebude a pak čekat jestli vzroste výkupní cena a dát ho do výkupu.
Nebo jej můžeš koupit jako (tuším derivát) na burze přes brokerskou společnost a spekulovat na pokles nebo růst. V tomto případě se ovšem hooodně vzdělej protože prachy vyfučí během pár minut. Lze použít i pákový efekt tzn. že budeš zisk násobit i 10×. Ale jak říkám hoodně opatrně našlapuj.
Doplňuji:
No moc se v tom nevyznám protože nákup zlata a jeho výnos je odvislý od finančních možností které nemám. Za 5000 tisíc nemáš ani 10g zlata takže ten zisk je minimální. Cena tohoto investičního zlata se určuje podle cen na burzách (Londýn, NY apod.) takže je to kolísavé. Nesmíš vidět jenom zisk protože tu hrozí i ztráta. Osobně bych to nedělal. Což samozřejmě neznamená, že se v tom nemůžeš vzdělávat a až budeš mít větší balík a víc tomu rozumět tak pak to bude třeba zajímavé.
Tady máš pro představu takový klasický obchod:
http://www.sa­turitas.com/zla­te-investicni-slitky/c-1112/

Další odpovědi
anonym

Pokud chceš vlastnit něčo drahého jako zajímavost (s tím, že při prodeji v případě nouze dostaneš cca 50–80 % kupních nákladů), kousek zlata si fyzicky kup – ale raději zajímavý šperk, než třeba prut.
Pokud chceš vydělat:

  1. nekupuj to, co ti různí prodejci ´cpou´ – jediným jejich zájmem je, aby oni vydělali*)
  2. slitky ani jiná forma ´hotového´ zlata není pro malé investory vhodná (doprava a skladování jsou příliš drahé)
  3. mince – jedině opravdu exkluzivní (např. mince či medaile vydávané jako pamětní centrálními bankami, třeba ČNB), ale počítej, že v tom případě bude návratnost dlouhodobá (desítky let), aby výdělek stál za to
  4. zajímej se o investování do zlata jako komodity (nebo i do jiných komodit) – to znamená, že jednak si musíš sehnat brokera (který je oprávněn obchodovat na burze) a jednak (a to hlavně) se musíš o kurzy komodit zajímat – abys věděl, kdy nakupovat a kdy prodávat (teď zrovna není vhodné zlato kupovat – kurz má kledsající tendenci a ještě chvilku tento trend vydrží)

___
*) srovnej si kurz zlata (cenu unce) na trhu komodit a cenu, kterou ti za unci tito ´obchodníci´ nabízí – využitím jejich nabídky nemůžeš vydělat
😉

Jakub Tlapal

Zdravím, nejjednodušší je koupit si investiční zlato nebo stříbro z https://zlata­ky.cz/lunarni-serie . Necháte si penízek uložený doma a budete čekat, až jeho cena poroste a za výhodných podmínek ho prodáte. Já jsem zatím ve fázi čekání 😁 . Mini mám doma už asi dva měsíce a nevím, jestli ji vůbec někdy prodám.

Leslie West

Nejlepší portál pro přehledné informace o hraní online her, kde je najít a jak se registrovat. Nevěděla jsem jak na a chtěla jsem to hrozně zkusit, takže díky moc za tenhle https://nejlep­siceskacasina­.com/ obsah

Blahoslav_Ju

Webová stránka https://sloven­skeonlinecasi­no.com/ je všetko, čo online hráč potrebuje na orientáciu v záplave online kasín. Všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o dôveryhodných online kasínach, sú zhromaždené na jednom mieste.

Psychotic

NikkiHeat: Mám ten dojem, že do slitků se investuje spíš pro udržení hodnoty peněz, než pro skutečný zisk, ne?

Když si peníze narveš do matrace, po 25 letech mají při průměrné inflaci 2,8% ročně ani ne poloviční hodnotu. Hodnota zlata má sice výkyvy nahoru i dolů (zrovna teď tedy dolů), ale obvykle stoupá alespoň tak, aby vyrovnala inflaci, i víc – vždyť kdybych v roce 2004 koupil zlaté štítky za 10,000 Kč, měl bych teď cca. 25,500 Kč – a to i přes ten velký současný pokles. Nic, z čeho bych mohl žít, ale rozhodně lepší, než to nechat hnít někde na spořícím účtě s 1,5% úrokem. A to nepočítám možnost měnové reformy, pádu ekonomiky atd, což by z mých úspor na účtě udělalo prd. Ale zlato trvá.

Nebo se mýlím? Vážně mě to zajímá.