Avatar uživatele
BEAES

Dobrá investice......poraďte

Do čeho je dobré investovat částku kolem 100tisíc? Slyšela jsem, že v dnešní době do zlata....Kde a jak bych takhle mohla zainvestovat? Do čeho v dnešní době investujete vy??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, Wareg, anonym před 4461 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kazisvět

pokud chcete bez zkušeností investovat do zlata, zvolte investiční zlaté mince. Hodně obchodníků (i na internetu) má tendenci tyto mince prodávat s vysokou marží oproti skutečné hodnotě zlata. Navrhuji neplatit více než 20% nad hodnotu zlata. Pokud budete mít problém takový obchod najít, zkuste eBay - do vyhledávání zadejte např. Gold Bullion, ale vybírejte jen obchodníky s více než 99% pozitivních hodnocení a více než 100 uzavřených obchodů. Příklad takové mince je ve zdroji.

Zdroj: jdem.cz/fa9y3

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Wareg

Záleží, na jak dlouho chcete peníze "uložit" a investovat. Jestli krátkodobě, pak je možnost zvolit nějaký termínovaný vklad. Pokud dlouhodobě, tak např. stavební spoření (zaručené peníze, státní podpora, úrok, za 6 let peníze k dispozici). Pokud máte raději riziko, lze obchodovat s akciemi (převážně v době ekonomické krize jsou akcie cenově velmi nízko = výhodný nákup).

Zlato. Ano, v současné době (a vůbec v historii lidstva) je to zřejmě nejspolehlivější investiční nástroj, který neztratí na hodnotě, i když se bude bankovkami pálit.
Pokud chcete investovat do zlata, zkuste prohledat internet, převážně seriózní stránky zaměřené na ekonomiku a finance, kde se dozvíte vše potřebné pro investici do zlata. Nechodil bych hned do první společnosti, kterou uvidím. A to platí nejenom o zlatě.

Jinak, nejsem si zcela jist, jestli částka 100 tis. je pro nákup a zhodnocení zlata dostatečná, ale to už se musíte informovat u jednotlivých společností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

kazisvět dal dobrou radu,ale kupujte mince přímo v centrále národní banky,jsou vydávaná k určitým výročí,čas zhodnotí,ale nestratí,jinak je výhodné založit důchodové spoření a nebo jak bylo razeno nahoře spoření stavební,ale musíte počítat s tím,že v případě nouze peníze s tohoto spoření nebudete mít hned k dispozici,
a ještě jedna rada můžete hrát na burze,tam je to jen o intuici
příkld,můj bratr si začal před lety "HRAT" s 1000 dolary,a teťkom ten lump,otáčí,pár milionu,včera mne informoval,že vydělal na pádu eura,několik nul,somozřejmě ,že za číslem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nedavno jsem se take ptala,nevim zda jsem udelala dobre ,ale jsem investovala(cast)do bytu v cizine(zatim to jde)a o druhe polovine take premyslim,vim ze zlato je jistina vzdy,ale burza take neni spatna i kdyz je to risk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Dejte to na stavební spoření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Záleží také na dlouho a jaký výnos za jak dlouho čekáš.
Mrkla bych se na nějakou literaturu o investování.
Zlato dlouhodobě nabývá na ceně, a také nemovitosti, za čas dnešní recese pomine a zase půjdou ceny nahoru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fiurasek9

Dobrý den investovat peníze se dá mnoho spůsoby:Záleží na jak dlouhý časový horizont chcete nechat peníze pracovat.Taky záleží co od toho očekávate.
Nejlepší spůsob je ovšem dlouhodobý (10 let a více) v pravidelných vkladech do podílových listů(je to nejbezpečnější cesta)pokud se bavíme o investování předpokládaný výnos je kolem 8-9 % Na stav.spoření bych nedoporučoval prostředky jsou sice ze zákona pojištěné ale jsou na dobu 6 let uzamčené a vynos je 2% ročně plus 3000kč stat.podpory a jste někde asi na 4,5%Pokud máte zájem konkrétně vám poradím na emailu fiurasek9@seznam.cz

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Týý

Ráda bych nějak své peníze investovala, ale jelikož nejsem úplně v této oblasti zkušená, tak bych ráda oslovila někoho, kdo se v tom vyzná. Dostala jsem tip na tuto <a href="https://www.premiot.cz/… z/">společnost</a> Máte s nimi někdo nějakou zkušenost? Třeba investice do podílových fondů? Případně mohu poprosit o nějaké další tipy, s kým bych mohla investovat? A hlavně, kde by byly moje peníze v bezpečí. Předem děkuji!

Avatar uživatele
Kamilovo

Taky jsem se teď rozhodl, že bych měl nějak svoje peníze investovat, a to hlavně z toho důvodu, že se bojím, aby mi vše nesežrala inflace. Na https://investitura.cz/… jsem si četl, že v době krize je dobrá investice právě do zlata, takže si myslím, že váš plán je přesně to pravé. Se zlatem naprosto souhlasím.

Avatar uživatele
petrdostal

Nejlepší je investice do dluhopisů https://www.europaproperty.org /… . Já jsem chtěl taky investovat své peníze, takže jsem se této problematice hodně věnoval a nejlepší se mi zdály a pořád zdají dluhopisy.

před 1102 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
koreg

Co taková investice do kryptoměn https://cryptosvet.cz/ Dnesje to velice aktraktivní a rozrůstající se investice dokonce i pro bohaté lidi

před 1506 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lukin12

Když už bych se rozhodnul, do čeho, tak bych to risk asi nejspíš do diamantů https://www.finstart.cz/…

před 1541 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
martinkunc

Doporučuji investici do zlata http://www.investice.cz/… osobně se mi dlouhodobě vyplácí.

před 2474 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pq

Zkuste: www.akcieporadim.cz

před 4197 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kamix

Myslím si, že zrovna v dnešní době jsou akcie dost rizikové. Díval jsem se proto raději na https://www.duofinance.cz/… na investiční fondy a tam mě nejvíc zaujal nemovitostní fond, který beru jako jistotu.

Nový příspěvek