MonkeyKing

Jak investovat do filmové společnosti?

Myslíte, že když vydají super-úspěšný film, tak cena jejich akcií poroste?
Od kolika by se to vyplatilo?
Znáte nějakou dobrou knihu o tom, jak investovat, nebo jak se pohybovat na burze?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Investovat do filmové společnosti lze nákupem jejích akcií, pokud jsou veřejně obchodovatelné nebo existuje nabídka na jejich prodej (příklad viz odkaz). U malých společností je možné, že by hledali nějakého movitého tichého společníka apod.
Ano, v případě kasovního trháku je pravděpodobné, že cena akcií poroste … Jak – to není možné dopředu říct, protože cenu akcií obvlivňuje vždy velká řada faktorů ..
Knih je řada, zdarma dávám začátečníkům jednoduchou základní radu: diverzifikovat! Tzn. vždy rozdělit investici na víc částí, i když někdo myslí, že má „tutovku“, aby „nebyla všechna vajíčka v jednom košíčku“.

Zdroj: http://finance­.yahoo.com/q?s=DIS­&fr=uh3_finan­ce_web&uhb=uh­b2