Mirdas

Máte zkušenosti s nákupem zlata jako investici?

Na co si dát pozor a popřípadě co doporučíte.

Odpovědi
Pepa25

Pouze s nákupem zlatých pamětních mincí vydávaných ČNB (to není pravé investiční zlato, protože mince mají i sběratelskou hodnotu).
Každopádně je důležitá důvěryhodnost prodejce. K prodeji investičního zlata není zapotřebí nějaká zvláštní licence, ale pokud je daný prodejce na seznamu partnerů ČNB (viz níže), tak bych to bral jako pozitivum: jednak prodává i mince a za druhé předpokládám, že ČNB by ho v případě nějaký podvodů vyškrtla.

Zdroj: https://www.cnb­.cz/cs/bankov­ky-a-mince/numizma­tika/prodej-sberatelskeho-materialu/smluvni-partneri/

FlAsh_7

Prodat zlato po letech, protože prodejce si k ceně dává takovou menší přirážku. Jinak u některého zlata platíš také za sběratelskou/u­měleckou hodnotu. O to více možností máte při pozdějším prodeji. Pokud chcete investovat, nenechte se hlavně unést emocemi! Přeji hodně úspěchu. 🙂