FlAsh_7

Je podle vás dobrá investice (nejenom v mém věku 15 let, ale obecně) do starých mincí a známek?

Mince/známky a investování

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Dobrý den, je mi 15 let a zajímám se o investování. Je podle vás dobrá investice(nejenom v mém věku ale obecně) do starých mincí a známek? Za jak dlouho se investice zhodnotí?

Odpovědi
Edison

To jsou pomalé, dlouhodobé, ale velmi stabilní investice nepodléhající výkyvům finančního trhu. Občas hodnoty poskočí, prakticky výhradně směrem nahoru v případech nějakách burz nebo aukcí. Je to spíše dobrá úložka, než investice. Hodnotu získávají spíše pokud se jednotlivé prvky sdružují do sérií a sbírek, hodnota poskočí, pokud se sbírka stane ucelenou. Druhou možností jsou spekulace, ale to vyžaduje ještě více znalostí a orientace na trhu.

nyjono

Zhodnotí se za velmi dlouhou dobu. A také je potřeba víc peněz, menší částky jsou bezpředmětné. Také jsou potřeba informace a důkladnější znalost té komodity.

Michálek1245

V 15 letech si myslím, že je to naopak velmi vhodná investice. Když se toho budete držet. Naopak po třiceti už hledáte krátkodobější investice, pokud si ty peníze chcete užít. Já jsem teď objevil firmu Bondys a jejich portál https://www.mk-vision.cz/bondsys/ kde dělám investice do dluhopisů. Ale je pravda, že i to není žádný short term. Na to jsou pak akcie nebo rychlé krypto. :)