JohnCreek

Kde co nejvýhodněji nakupovat stříbro a zlato?

Je mi jasné, že každý prodejce si k částce něco přidá. Zajímalo by mne, kde nakoupit třeba stříbrné/zlaté mince za ceny, které se nejvíce blíží skutečné ceně té mince.

Nejlepší odpověď
Drap

Jedná se ti o šperky, o numismatiku, nebo o investiční kovy? V tom je totiž zásadní rozdíl. Co se týká sbírkových mincí, tam je skutečná cena taková, kterou je ochoten kupující zaplatit. Nové stříbrné , nebo zlaté mince nakupovat u výrobce. Tam je cena daná a nejlevnější. Zda svoji hodnotu zvýší či nikoli je otázkou dalšího vývoje.

Další odpovědi
agentpv

S detektorem kovů na polích, v lesích, …

Kryšpín

Na Klondyku

Wopi

Určitě nakupovat v seriózních a zavedených obchodech. Zlato není problém nakoupit, ale horší je ho prodat. Počítejte s tím, že pokud ho budete prodávat, tak si prodejce také strhne cca 2–5 % z ceny zlata. Jak investovat do zlata a na co si dát pozor můžete nalézt např. na http://www.aktualni-cena-zlata.cz/investice-do-zlata/