Kura

Musím prokazovat totožnost při koupi investičního zlata? Investujete do zlata?

Jde mně o to, jestli při koupi musím udávat svou totožnost, zlato je totiž osvobozeno od DPH, tak jestli stát nějak eviduje majitele investičního zlata.

Nejlepší odpověď
dudu

Investice do zlata je dobrá.

V osobním portfoliu by investice do zlata neměla přesáhnout 30%. Totožnost není ověřována, rozhodující jsou vložené prostředky.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Investice do zlata je dobrá.

Jak chceš odpovědět, když otázka je zcela jiná než odpovědi v anketě? Pokud chceš znát odpověď, zadej klasickou otázku a nikoli anketu, kde se ptáš na to, zda prodat zlato nebo stříbro, přičemž v otázce se zajímáš o prokázání totožnosti při nákupu zlata.

leader

Investice do stříbra je špatná.

v

McArthur

Investice do zlata je dobrá.

Přiměřená investice do zlata je samozřejmě dobrá věc.

Prokazování totožnosti je nutné u částek nad 1000 € nebo ekvivalent v CZK. Je to ze zákona – „zákon proti praní špinavých peněz“ (253/2008 Sb., § 7, odstavec 1 a § 54, odstavec 4) a Živnostenský zákon (455/1991 Sb., § 31, odstavec 4 a následující).

Pepa25

Investice do zlata/stříbra není obecně ani špatná ani dobrá: vždy záleží kolik koupit a za jakou cenu. 30% z příspěvku dudu mi přijde strašně moc: od r. 2011–2 cena dost klesla a perspektiva je nejistá (ano, i na zlatě může být cenová bublina).