bárabára

Kam investovat?

Dobrý den, mám 1.250.000 Kč a ráda bych je investovala na cca 3 roky s tím, abych měla úrok vyšší než v bance. Nechci nemovitosti, fondy, ani je někomu půjčovat s tím, že mi za půl roku vrátí dvojnásobek a podobné nereálné nesmysly. Díky za radu. Bára.

Nejlepší odpověď
kropitko

Máte dům??? Investuje do solární elektřiny,,,,jen je to dlouhodobější investice, návratnost tak za cca 8 let,,ale po celou dobu můžete zároveň využít program zelený bonus a zároveň ušetřit při odběru elektřiny pro vlastní spotřebu,,,,

Další odpovědi
kazisvět

Nemovitosti mohou být na 3 roky rizikové, ale vybraných fondů bych se nebál. Pro investiční horizont 3 let bych doporučoval fondy nebo certifikáty se 100% kapitálovou garancí, kde výnos bude pravděpodobně jen o pár jednotek procent vyšší než při uložení v bance, ale zase budete klidně spát, že nepříjdete o výraznou část své investice.
Nabízí je skoro každá banka, podívejte se třeba na nabídku ČSOB ve zdroji.

Zdroj: www.csob.cz/cz/Fon­dy/Zajistene-fondy/Stranky/de­fault.aspx

paq

Zkus: www.akcieporadim.cz

Radak

Doporučila bych Vám diverzifikaci portfolia, tj. nedávat vše jen do jednoho investičního nástroje. Je to taková ochrana, když se jednomu nebude dařit, nepřijdete o všechno. Potom to co nejvíce rozrůznit do odvětví – třeba komodity(zlato), akciový fond, komoditní fond, dluhopisový( tam teď neočekávají moc zhodnocení, zato je to prý jistota) a trošku nechat na nějakém dobrém spořícím účtu jako okamžitou rezervu pro nepředpokládané výdaje.
Pokud budete chtít investovat přímo do akcií, předpokládá se, že budete sledovat jejich vývoj na trzích, ekonomickou situaci podniku, do kterého investujete a tak. Když Vás to bude bavit, není to nemožné. Ale bez určitých základních znalostí v tomto oboru je to dost riskantní. Přeji Vám hodně štěstí.

SISI DADA

dobrý den je hodně možností jak s touhle částkou naložit, ale je jenom na Vás jak se rozhodnete.jestli máte zájem si o tom promluvit nezávazně není problém stačí napsat kontakt na Vás.

Jana5678

Dobrý den Báro, rozumím vašemu přání investovat vaše peníze s cílem dosáhnout vyššího úroku. Pokud nechcete investovat do nemovitostí, fondů nebo rizikových projektů, mám pro vás několik alternativ. Jednou z možností může být investice do korporátních dluhopisů s pevným úrokem, nebo investiční certifikáty s garantovaným úrokem, které nabízejí určitou jistotu výnosu. Já osobně jsem investovala do koupi nemovitostí, o které se mi stará správa nemovitostí. Já se věnuji své práci a moje nemovitosti mi vydělávají.

Jana5678

Máte dost velký kapitál, se kterým můžete investovat do čehokoliv. Já jsem nedávno učinila důležité rozhodnutí týkající se mých financí. Proto jsem zvolila termínovaný vklad s nejlepším úročením, které jsem našla v porovnání na internetu. Věřím, že tímhle způsobem dosáhnu své stabilnější finanční budoucnosti. Podle mě to je nejlepší způsob, jak zhodnotit peníze.

martinkunc

Investuji dlouhodobě do dluhopisů http://www.in­vestice.cz/dlu­hopisy/t80/

terkaprihodo

Nad tím jsem také přemýšlela, ale hodně lidí mě od toho odrazovalo, tak jsem do toho nakonec nešla. Místo toho mě zaujalo spíš investování do zlata. U toho má člověk alespoň větší jistotu a není to takový risk. Nakonec to tedy dopadlo tak, že jsem si přes https://www.be­ny.cz/investi­ce/ nakoupila investiční zlato a právě v něm mám teď část svých úspor uložených.

Kozub

Dosti se to liší, ale v případě, že byste měli zájem, rád Vám poradím možnost soukromých investic s 1,5 % garantovaným měsíčním zhodnocením (tj 18 % ročně garantovaně). email Kozubik.Lukas@seznam.cz

vasicekpa

Dobrý den. Pokud je stále aktuální dotaz měl bych pro Vás zajímavou alternativu. Můžete mi zavolat na mobil 776 163 056