Avatar uživatele
bauerlukin

Poradíte, který fond je pro mě dobrý (jsem začátečník), když chci investovat do akcií?

Investování do akcií – výběr fondu

Dobrý den, chtel bych začít investovat do akcií a chtěl bych vědět, který fond je pro začátečníka dobrý, protože nechci skončit na mizině. Chci si jen osahat to investování.

Dejte mi tedy prosím tipy, jaký druh fondu vybrat, případně tip na konkrétní fond.

Díky

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 1711 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Kdybys chtěl skutečně investovat do akcií, musel bys mít o tomto obchodování znalosti a sám obchodovat přes brokera. Vložení peněz do fondu je naprosto jiné počínání. Účastník nemůže obchodování nijak ovlivnit. Vložení peněz do něčeho takového je rizikové s žalostným ziskem. Rozhodně nelze doporučit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Zkus investovat nejprve podle rad školitele z demo účtu. A pak uvidíš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
FlAsh_7

Akcie a fondy? Zkus akciový fond.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Do obchodů s akciemi se probůh jako začátečník vůbec nepouštěj. Poctivý makléř respektující směrnici MiFID (The Markets in Financial Instruments Directive – Směrnice o trzích finančních instrumentů) by ti to ani neměl umožnit. Prozatím si vyber nějaký smíšený fond /mix dluhopisy/akcie/ třeba od společnosti Amundi u Komerční banky, a.s.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bauerlukin

Myslel jsem, jestli u nás nepůsobí třeba ten fond Petera Lynche, Fidelity Magellan fund.

před 1710 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek