martinlenc

Kam investovat 100 000 Kč?

Ahoj, mám volných 100 000 Kč, kam se vyplatí investovat dlouhodobě.
Díky.
Anet

Nejlepší odpověď
uccello

Kup 3D tiskárnu + software, pak sežeň někoho, kdo s tím umí (mě) a rozjedem to. :)

Další odpovědi
postcd

já bych je dal třeba do:

  1. stavební spoření pokud ještě nemáte
  2. družstevní záložny na 5 let
  3. spořící účet sberbank kde je úročení asi 1,4% ročně po zdanění
  4. na výše uvedený spořící účet a nastavit pravidelné platby na doplňkové penzijní spoření

Hlada

Tato otázka tu už byla. Nic se nedá doporučit univerzálně. Záleží na tom, do jak velkého rizika chcete jít a jakou požadujete likviditu. Univerzálně můžu doporučit půjčky P2P, kde je možné si zvolit od zajištěných na 10% až po rizikové na 30–40%. Pokud se chcete investování věnovat, zkuste forex. Odmítněte spoření přes různě kombinovaná pojištění včetně penzijních. Vyhněte se investičním fondům a obchodníkům s radami na burze. Různé spořicí účty jsou bezpečné, některé i likvidní, výnos z nich ale sotva pokryje inflaci.

martin.simec

Podívejte se na webové stránky http://www.in­vestice.cz/ určitě vám poradí, já se společností investuji a zatím jsem v zelených číslech.

Nechápavé

Dej me je,hodili by se a dost

jáára

Pozvi mě na pivo. Za 2týdny si na 100k ani nevzpomeneš.

anonym

můj účet
díky

Aznoch

Nevyplatí se to nikam, protože je to málo. I ta nejblbější brigáda vám za 1 – 2 týdny práce vynese víc, než „investovaných“ sto tisíc za rok. Navíc někdy se vám ty peníze můžou velmi hodit (třeba jako vlastní zdroje, pokud si budete brát hypotéku). Takže nejlépe je nechat v takové bance, kde úroky alespoň pokryjí různé poplatky (nebo si najít banku bez poplatků).

Zdroj: http://www.tipy-a-triky.cz/2011/08/­27/investice-neinvestujte-nikam/

alvee1

Dobrý den, na Vaší otázku je zcela jednoduchá odpověď. Pokud víte a máte záměr, že peníze Vám mají vydělávat, tak investujte a proč? Protože tam máte při správném zvolení možnost vysokého zhodnocení v zavislosti na délce investice. Zhodnocení se pohybuje od nějakých cca 3% za den, nebo pro delší období 20 až 120% p.a.

Někdo zde radil obchodování na Forex, to bych nedoporučoval. Protože se zabývám malinko obchodováním na kapitálových trzích, je mi trochu smutno z toho, když vidím, jak my češi si neumíme poradit pro ukládání peněz a šmahem zavrhujeme investice na burze a tupě se spokojujeme s takovými výmysly, jako je stavební spoření, termínované vklady, životní investiční pojištění atd, nebo rezignujeme vůbec a řekneme si, že stejně to nemá cenu a „basta“. Nebojte, nejsem ani finanční poradce ani nepracuji pro žádnou společnost. Má rada plyne z mých zkušeností.

Pokud byste chtěla a měla zájem, můžete mne kontaktovat, nebo se podívat na mé stránky na www.businessstar­t.eu , kde jsem se snažil lehkou formou lidem přiblížit co je za možnosti v tom, když chce někdo uložit peníze, když si někdo náhodou uvědomí, že by na svoji budoucnost měl taky myslet a připravit se na ni i po finanční stránce a podobně.

Hezký den.

Michálek1245

To je samozřejmě zajímavá otázka. 100 000 Kč už je částka, kterou se vyplatí otočit a otevírají se vám s ní výrazně větší možnosti než třeba s 10 000 Kč. Hlavně ty když za rok zhodnotíte o pár procent, tak to už pocítíte. V tomhle ohledu mě třeba napadá ukládání peněz do zlata? Nepřemýšleli jste nad tím doma?

Frantisek_K

Já osobně obchoduji na sociální obchodní platformě. Loni jsem svoji investici shodnotil o zhruba +6,5 procent.
Tady jsem našel nejaký článek:
https://www.forex-investor.cz/jak-investovat-jak-obchodovat-akcie-na-burze/

jpau

Hlada napsal:
„Různé spořicí účty jsou bezpečné, některé i likvidní, VÝNOS z nich ale SOTVA POKRYJE INFLACI.“

Tesat do kamene!