Retko

Investicni zprostredkovatel PRVNIHO STUPNE.Co to znamena, jak se rozlisuji, a jake jsou dalsi stupne a cim se zabyvají?

Nejlepší odpověď
dudu

Pokud se nemýlím, jedná se o tzv. první instanci, která za investiční společnosti, fondy atd. jedná a vyhotovuje návrhy smluv, avšak vlastní smlouvy jsou uzavírány mezi investorem a společností.

Další odpovědi
pokazdejinak

nvm, co znamená ten první stupeň – možná by bylo fajn vědět, kde jste se s tím setkal

investiční zprostředkovatel vám může zprostředkovat investici – sepíše s vámi smlouvu a předá VAŠE pokyny investiční společnosti… neměl by vám poskytovat rady typu „tenhle fond je pro vás nejvhodnější“ a nebo „rychle prodejte akcie XY, budou klesat“. je povinen vás, co nejlépe informovat, může vám předložit nějaké simulace vývoje, ale konečné rozhodnutí KAM investovat je na vás.

potom se můžete setkat s investičním poradcem (ale nikdy jsem neslyšela, že by to někdo nazýval nějakým druhým stupněm). to už je člověk, který by měl mít patřičné vzdělání a může vám tedy dávat konkrétní doporučení – jako možná najdete ve fin.novinách třeba „ABC doporučujeme držet, EFG kupovat, MNO prodat“

většina finančních poradců fungují jako zprostředkovatelé, musí složit zkoušky a jsou pod dohledem ČNB