Oprah

Do čeho je lepší investovat,do diamantů nebo do zlata???

Do čeho je lepší investovat,do diamantů nebo do zlata.Co má po letech větší zhodnocení.

Nejlepší odpověď
dudu

Investovat lze do obojího, ale u diamantu představuje značnou hodnotu i práce brusiče. Pokud jde o kovy, tedy nejen zlato ale také platinu a stříbro, investice by měla představovat cca 10% celkového portfolia a kvůli případnému odprodávání jsou lepší menší cihličky. Portfolio má dále obsahovat dluhopisy, akcie, kapitálové fondy, termínované vklady a tzv. peníze na viděnou na běžném účtě. Je vhodné tezaurování v různých měnách.

Další odpovědi
anonym

Tedy…opravdu..vaše starosti bych jednou chtěl mít.

honza19hk

zkus WALL STREET tam jich najdeš dost
(TO BYL VTIP)

ReHu

V tomto případě nevím, ale moc vám fandím, protože většina lidí pouze něco vydělá a utratí, vydělá a utratí atd.
Je však také pravda, že jsou i jiné cesty, jak „otočit“ peníze. A možná i lepší.

Michálek1245

Co je vám bližší? Dlouhodobě výdělečné jsou obě dvě varianty. Nicméně mně osobně je třeba bližší investice do zlata. To ale neznamená, že diamanty jsou špatné. Jak to řekl Ian Flemming, tak diamanty jsou dokonce věčné, že? :) Každopádně to zlato si dovedete dost dobře představit a navíc je jednodušší ho fyzicky vlastnit doma ve formě zlatého slitku.

martinkunc

Raději investujte do zlata, komodita na které se dá dlouhodobě a flexibilně vydělat. Osobně investuji se společností http://www.in­vestice.cz/zla­to/t79/

sanskrybastr

Souhlasím. Také si myslím, že investice do zlata je mnohem lepší. Já sám už nějakou dobu přemýšlím nad tím, že bych právě do něj své peníze vložil. Docela mě na to navnadil tento článek: https://www.fin­start.cz/jak-zhodnotit-sve-penize-investujte-do-zlatych-kovu/

standa

To bubca: já bych tedy na oplátku nechtěl mít vaše starosti…, starost kam investovat peníze mi příjde celkem příjemná starost, ne ?

ReHu

Souhlasím se Standou.