Avatar uživatele
Oprah

Do čeho je lepší investovat,do diamantů nebo do zlata???

Do čeho je lepší investovat,do diamantů nebo do zlata.Co má po letech větší zhodnocení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 5118 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Investovat lze do obojího, ale u diamantu představuje značnou hodnotu i práce brusiče. Pokud jde o kovy, tedy nejen zlato ale také platinu a stříbro, investice by měla představovat cca 10% celkového portfolia a kvůli případnému odprodávání jsou lepší menší cihličky. Portfolio má dále obsahovat dluhopisy, akcie, kapitálové fondy, termínované vklady a tzv. peníze na viděnou na běžném účtě. Je vhodné tezaurování v různých měnách.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tedy…opravdu..vaše starosti bych jednou chtěl mít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

zkus WALL STREET tam jich najdeš dost
(TO BYL VTIP)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

V tomto případě nevím, ale moc vám fandím, protože většina lidí pouze něco vydělá a utratí, vydělá a utratí atd.
Je však také pravda, že jsou i jiné cesty, jak „otočit“ peníze. A možná i lepší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Co je vám bližší? Dlouhodobě výdělečné jsou obě dvě varianty. Nicméně mně osobně je třeba bližší investice do zlata. To ale neznamená, že diamanty jsou špatné. Jak to řekl Ian Flemming, tak diamanty jsou dokonce věčné, že? :) Každopádně to zlato si dovedete dost dobře představit a navíc je jednodušší ho fyzicky vlastnit doma ve formě zlatého slitku.

Avatar uživatele
martinkunc

Raději investujte do zlata, komodita na které se dá dlouhodobě a flexibilně vydělat. Osobně investuji se společností http://www.in­vestice.cz/zla­to/t79/

před 3099 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
sanskrybastr

Souhlasím. Také si myslím, že investice do zlata je mnohem lepší. Já sám už nějakou dobu přemýšlím nad tím, že bych právě do něj své peníze vložil. Docela mě na to navnadil tento článek: https://www.fin­start.cz/jak-zhodnotit-sve-penize-investujte-do-zlatych-kovu/

před 1871 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
standa

To bubca: já bych tedy na oplátku nechtěl mít vaše starosti…, starost kam investovat peníze mi příjde celkem příjemná starost, ne ?

před 5117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Souhlasím se Standou.

před 5117 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání