Wareg

Vyplatí se investice do zlata?

Dobrý den,

přemýšlím o investování do zlata. Myslím, že zlato mělo vždy vysokou hodnotu a vždy si svůj potenciál udrží. Co vy na to?

Jaké byste doporučili společnosti pro tyto investice?

Nejlepší odpověď
BEAES

Celosvětová poptávka po zlatě v prvním letošním čtvrtletí stoupla meziročně o 38 procent na 1 016 tun především kvůli nákupům investorů. Zlato je totiž v poslední době považováno investory za bezpečné útočiště v době ekonomické nejistoty a pojistku proti inflaci. Informovala o tom ve středu Světová rada pro zlato (WGC).

"V případě zlata nejde ani tak o poptávku pro průmyslového využití jako třeba u ropy nebo ostatních energetických surovin jako spíše o investiční spekulativní poptávku. A ta narostla především kvůli obavám z pokračování finanční krize.

A to potvrzují i zveřejněné údaje za první kvartál. Zatímco investiční poptávka po zlatě v prvním čtvrtletí vzrostla o výrazných 248 procent na 596 tun, poptávka po zlatých špercích kvůli růstu cen a hospodářské krizi spadla o 24 procent na 339 tun a průmyslová a lékařská poptávka po zlatě se propadla dokonce o 31 procent na 80 tun.
Zatímco ještě v prosinci se cena zlata pohybovala na úrovni kolem 760 amerických dolarů za troyskou unci (zhruba 31,10 gramu), během března se už vyhoupla na úrovně těsně pod 1 000 dolarů. Nyní se ceny žlutého kovu pohybují kolem 930 dolarů za troyskou unci.
Světová ekonomika se nachází v nejhorší krizi za několik desetiletí a není se tedy čemu divit, že investoři hledají bezpečný přístav pro své finance.
A logicky jej spatřují právě ve starém, dobrém zlatě.

Další odpovědi
afro.minerva

Já si myslím, že v současné době ne. Když si představím jak cena zlata vzhledem ke světové krizi vyletěla nahoru, tak určitě půjde dolů. Až se ekonomika odlepí ode dna, tak půjde zlato zase postupně dolů.

Asi bych raději nakoupila zlato až v období prosperity, kdy bude daleko lacinější. A potom čekala s prodejem do doby, kdy opět začne ekonomika klesat.

Ale to je jenom názoru laika (omlouvám se pokud to není správně napsané). Určitě se vysloví i fundovanější uživatelé tohoto serveru.

kazisvět

Investice do zlata má smysl. Zlato se nezhodnocuje tak dobře jako jiné typy aktiv (nemovitosti, akcie), ale dlouhodobě jsou z něj o trochu větší výnosy než z dluhopisů.
Zlato je vynikající ochrana proti znehodnocení peněz v době krize. Nikdo neví, zda krize skončila nebo zda třeba přijde další a ještě horší část krize.
Každý investor by měl mít část svých aktiv ve zlatě. Já bych doporučoval udržovat 10% dlouhodobých aktiv ve zlatě.

anonym

Zlato jistě není špatné,diamanty jsou lepší.

anonym

Je pravdou,ze zlato je jistina v kazde dobe.

kuldas7

Zlato je krásné ale určitě bych do něj neinvestoval. Udělal bych investici klidně i přes 50000 do něčeho o čem vím že nemůžu ztratit a nemám žádné riziko. Těch věcí je několik. Investoval bych třeba do životního stylu,své budoucnosti. Klidně bych zainvestoval pár desítek tisíc do konceptu tvorby spotřebitelské sítě,abych za 5–10 let nemusel chodit do práce a i moje děti mohli mít to co chtěljí.

domik8

Osobně a z vlastní zkušenosti si myslím, že investice do zlata se vyplatí. S přítelem se o investice zajímáme docela dost, on tomu rozumí ještě lépe než já. Teď přišel s nápadem, že bychom nakoupili nějaké stříbrné slitky z tohoto e-shopu https://zlata­ky.cz/investic­ni-stribrne-slitky a zainvestovali tak do nich. V dnešní době se každá investice hodí, tak myslím, že je to dobrý nápad.

janneuman

Investice do zlata se vyplatí, podívejte se na webové stránky a získejte více informací http://www.in­vestice.cz/zla­to/t79/