milnov

Vyplatí se dlouhodobě investovat do zlata?

Ke zlatu jsem byl vždycky skeptický, ale teď jsem si pročetl toto http://www.in­vestice.cz/zla­to/t79/ a možná přecejen nebude špatný strkat každý měsíc něco málo do zlata. Jaký je váš názor?

Odpovědi
nyjono

Co dalšího jsi o investování do zlata četl?
Je přece jasný, že, když se tímto někdo zabývá, musí psát pozitiva.
Zvaž, jak plánuješ svou budoucnost za nějakých 5, 10 let.
Kolik budeš potřebovat peněz.
Mluvil jsi s někým, kdo potřeboval zpět peníze vložené do zlata?
Osobně myslím, že investovat je dobré, pokud máš peníze navíc a výhledově máš takový JISTÝ příjem, že ti nebudu chybět.
Je potřeba zjistit návratnost. Jsou to uložené peníze a ty si na sebe musí vydělat.

dr.luha

To vypadá (odkaz) jako dost pochybné spoření v nebankovním sektoru s předem jasným koncem. To si radši kup fyzické zlato, třeba vždy po deseti gramech. Ale počítej s tím, že hned po zakoupení jsi ve ztrátě 21% (DPH).

soles

@dr.luha
Omyl, nákup zlata je jako jedna z mála věcí osvobozen od DPH

Investici do zlata považuji jako velmi dobrou, ale osobě bych volil fyzické zlato než nějaký fond. Je tak drahé, že nebudeš mít doma kilogramy, ale spíše jen gramy tohoto drahého kovu 🙂