Rokio

Pokud byste jednorázově a dlouhodobě investovali 50.000 korun, jaký očekáváte měsíční výnos?

Očekáváte 10, 20 či 100 korun měsíčně nebo úplně jinou částku? Zde můžete napsat, jaké máte očekávání při jednorázovém investování, pokud máte k dispozici částku 50.000 korun.

poznamka: Druh investování nechám na vás.

Odpovědi
Tw!st

investovat 50 tisíc je nanic. Nezainvestuješ do žádného aktiva ani pasiva z kterého by jsi měl v budoucnu pasivní příjem který by měl smysl, samozřejmě můžeš koupit nějaké komodity ale pokud v tom nejsi zběhlý tak to bude buď riskantní nebo málo efektivní. Asi bych to investoval spíše z úhlu podnikatele a to bych si založil třeba nový web…

Drap

O částce v takovéto hodnotě bych neuvažoval jako o investici. Pokud bych ji přesto investoval, požadoval bych návratnost do 5 let s minimálním úrokem 20%

Hlada

Je možné půjčit to přes P2P na 20–30% pa. Ručení ručitelem a směnkou, riziko vysoké.

postcd

očekával bych alespoň 2% ročně aby to pokrylo inflaci. Měsíčně pak 12× méně.

Pavel64

Asi 500Kč. Ale je to dlouhodobý průměr.