Do čeho jít? EUR/USD?

Já zvolil USD poněvadž mu více důvěřuji. O Euru se dost mluví ve smyslu nestálosti – tak proto. Jen se chci ujistit.

Nejlepší odpověď
anonym

Jdi do RUBL-u nebo čínského jūanu. Měna budoucnosti.

Další odpovědi
Pepa25

Co to pro tebe znamená „jít do měny“? Pokud jde o spekulace na forexu, nešel bych do ničeho, měny jsou hodně rizikové. Pokud jde o to držet část úspor v cizí měně, i když nemáš budoucí výdaje v této měně, ale budeš někdy v budoucnu měnit zpět na koruny, tak je to také nesmysl: koruna po ukončení intervenčního režimu posílí a proděláš kalhoty …

Pepa25

barbakan: dělejte si legraci z někoho jiného. Ruský rubl ztratil proti koruně od začátku roku 1/4 hodnoty a sankce tamní ekonomiku dlouhodobě poškodí. V úplně jiné situaci je jūan. Ten má umělý kurz a dlouhodobě řada studií ukazuje, že je dost podhodnocený k dolaru. Nicméně právě k tomu, že nejde o floating je tu dost velké riziko …

anonym

Dočkej času…