Kelt

Jak funguje fotoapaprát v mobilu, tabletu?

Pokud vyfotím něco digitálním fotoaparátem na tabletu a pak to vymažu, mohu to tak dělat teoreticky do nekonečna, nebo tam existuje nějaké omezení? Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

V podstatě ano. A při takovém způsobu focení ani nebudeš potřebovat moc velkou paměťovku, když vše smažeš. Nebo to přetahuj do PC k dalšímu zpracování.
A tady máš něco o focení mobilem.: https://www.fo­toradce.cz/co-mozna-nevite-o-foceni-mobilem-blog

Další odpovědi
aliendrone

  1. NIC nefunguje „donekonečna“ ani teoreticky. To je fyzika, se zákony přírody nic nenaděláš.
  2. Z rozumně praktického hlediska (jakkoliv má každé záznamové médium limitovaný počet možností přepisu) to ale můžeš používat v souladu s tvojí představou. Spíše ti dříve odejde baterka či nějaká jiná komponetna tabletu. Hele, mám někde jako památku uložený prastarý HDD k PC XT s procákem Intel 8088. Má na tehdejší dobu GIGANTICKOU kapacitu (a byl kuevsky drahý) celých 20 MB (!! – není to překlep, skutečně měl jen 20MB, RAMka měla klasických 640kB) a funguje DODNES! (i když už potřebuješ redukci IDE, abys ho připojil k dnes dostupným portům.

Takže se NEBOJ, jakkoliv i takto způsobuješ degradaci. Jenže v porovnání s jinými komponenty a jejich životností doslova PRANEPATRNOU! Spíš ti dříve odejde foťák či něco jiného na tom tabletu. Popřípadě to morálně zastará natolik, že to jakkoliv funkční vyhodíš sám. I tohle se běžně stávalo, dnešní HW (s ohledem na „programové zastarávání“ a technologický pokrok už dávno není té kvality, kterou jsem popisoval výše u XT 8088). 🙂

Dochy

omezeno životností komponent. SD karta by měla teoreticky mít životnost řádově ve stovkách tisíc přepisů (a aby nedošlo k předčasnému zničení často používan části tak modernější systémy si to hlídají a snaží se umístění souborů při zápisu rozhazovat tak, aby byl paměťový prostor karty využíván co nejrovnoměrněji). Reálně bych tomu (těm stovkám tisíc přepisů) zas tak moc nevěřil. (nebo možná i ano, ale během let stejně zoxidují kontakty, nebo se pos… něco dalšího a v důsledku stejně nebude provozuschopná). Akumulátory mívají také omezenou životnost řádově na pár let provozu. Jen v některých tabletech jsou uživatelsky vyměnitelné a u těch vyměnitelných pouze v servisu budeš zvažovat zda zaplatit cca 20–30% ceny nového, moderního tabletu za výměnu baterky ve starém.

Reálně bys ale po dobu „morální“ životnosti tabletu neměl mít s tímhle problém.