kuřecí

Co mám dělat s namočeným mobilem?

Včera se mi spadnul do vody mobil, je to nokia 700. Vyndala jsem jí omažitě a pořád fungovala ale hned jsem jí vypla vyndala baterku a simku a nechala to usušit. Dneska jsem jí zapla a funguje, až na to že nebere signál. Nevíte co s tím? Ale tak aby to šlo bez servisu. Jo a ještě má orosenej fotoaparát. Nevíte někdo cos ním?
Doplňuji:
No právě… neví někdo jaká by byla cena opravy???

Nejlepší odpověď
gecco

Okamžitě ji vypni, rozeber (pokud to nezvládneš, požádej nějakého ´kutila´ v okolí) a důkladně vyčisti isopropylem (nebo aspoň lékařským lihem – nedenaturovaným).
Na záruku ´kašli´, utopenej mobil už v záruce není…
😉
Servis by pak byl lepší, protože jednak to umí rozebrat a taky mají ultrazvukovou ´čističku´ (to je ještě lepší, než isoproplyl). Ale – samozřejmě, zadarmo nedělaj´…
Doplňuji:
Cenu ti nikdo neřekne – protože nikdo neví, jak moc je mobil poškozený…
Pokud by šlo jen o čištění, počítej orientačně 300 – 500 Kč (ceny servisu se liší).

Další odpovědi
ahold

Já bych ještě rozebranou důkladně vysušila fenem. Třeba se chytí.

jáára

Gecco, vytopenej telefon nechce nikdo dělat. když už, tak bez záruky. klidně si za čištění a profylaxi desky řeknu 1000 Kč a vůbec se nebudu stydět. asi tak

gecco

Jáára – že je to „bez záruky“ je jasné…
😉
Ale za rozebrání telefonu, ´opláchnutí´ v ultrazvuku, vysušení a složení chtít litr? – dneska je takovej servis na každým rohu (tedy aspoň ´tady´, možná jsem deformován pražskou dostupností služeb všeho druhu).
😉