Avatar uživatele
Kepler

Co říkáte na tento mobil za rozumné peníze?

Zdá se, že moje véčko s foťákem 3 Mpix za 1300.- brzy odejde, tak jsem se ohlížel po jiném mobilu. Otázka je určená pro ty, co nepotřebují chytrý telefon a nesnáší dotykáče, co se vybijí za jeden den. Pro mně je ohromující vlastnost „fotoaparát s 8.1 MP, stabilizací obrazu a až 16× digitálním zoomem“. Je to možné a není v tom nějaká finta za ty prachy? No, je to jeden z posledních mohykánů výsuvných telefonů na trhu a proti véčkům má tu výhodu, že hned vidíš, kdo ti volá. Mně se ta konstrukce velmi líbí. Máte někdo zkušenost s výsuvnými mobily?
http://www.mou­ntshopping.cz/pro­ductitem/6302261-sony-ericsson-c905

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, aliendrone před 1577 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Za tu cenu jistě dobrý, ale nic moc od toho nečekej. Fotky i tak budou mazanice, ten 8Mpx senzor je tam prostě proto že se senzory s nižším rozlišením už snad ani nevyrábí, takže podle toho kvalitu optiky a fotky nepoznáš. 8Mpx senzor má i ten nejlevnější kšunt sotva na hraně použitelnosti. Je to stejné jako když se mobil chlubí tím že má 4 jádrový procesor, zní to na první pohled úžasně, do chvíle kdy si uvědomíš že 4 jádrové jsou i ty nejpomalejší výběhové typy.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… kdysi jsem Sony Ericsson měl a byl jsem s ním velmi spokojen a dle tohoto srovnávače: https://www.cena-vykon.cz/porov­nani/sony-ericsson-c905/ je docela dobrej …
… nedávno jsem řešil podobný problém (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-mi-doporucite-mobil ) a když koukneš na mobly, co mi doporučil ge0rge (https://www.cena-vykon.cz/porov­nani/xiaomi-redmi-note-7-4gb-64gb-vs-xiaomi-mi-a3-4gb-64gb/ ), tak uvěříš, že to co nabízej, je za ty prachy možný …

… já si pořídil http://www.iget­.eu/cs/blackvi­ew-gbv5800 (cena 2990,–), mohu říct, zatím spokojenost, baterie v poho při běžným provozu +/- pět dní, foťák OK, ale zdá se mi, že Samsung je umí lepší …



… ovšem co bych vážně nedoporučoval, je ten zmiňovaný e-shop >>> zjisti si recence: staré a vadné, repasované zboží, v řešení několik stížností ohledně původu, dlouhé dodací lhůty …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Keplere, já ti ROZUMÍM a DOKONALE chápu, že nechceš ty „moderní kraviny“, ale prosím DEJ na radu ge0rge, pusť trošišišičku chlup (i kdyby na splátkxy!) a pořiď si něco soudobého. Hele, v mobilech je to ještě horší situace, jak u PC. Ty si chceš (pokud bych to srovnal s autem) koupit přinejlepším Škodu 100 a jakkoliv jsem co se týká „moderních hovadin“ silně konzervativní (prdím na FB v mobilu a obecně na podobné „nezbytnosti“), přeci jen bych ti doporučil to samé, co ge0rge. (pochopitelně s tím, že ten „srovnávač“ je úplná demence – komerční blábol nejspíš placený nějakým prodejcem, zůstal bych u toho Redmi Note 7)

V NEJHORŠÍM případě bych zvolil i ten co si koupil Mc Merkurion, sice doprodejový typ, ale je zodolněný už v základu (a to je SAKRA důležité!), na kterém je ale nejlepší VÝDRŽ baterie), svoje odvede a i když na něm nebudeš možná provozovat nějaké bejkárny, určitě v průběhu používání oceníš SPOUSTU věcí/vychytávek moderních mobilů. (jenže ta cena s ohledem na výkon/užitnou hodnotu… :( )

Teď bych měl napsat zdůvodnění svého tvrzení (a věř mi, že bych to zmákl), ale bylo by to na HODNĚ MOC psaní. Spokojím se s konstatováním, že je to stejné, jako s automatickou pračkou, vsadím boty, že by ses nevrátil do dob praček https://cdn.vse­zaodvoz.cz/ima­ges/items/67975/o­riginal_2.jpg ! A přitom nepraly špatně, dokonce bych řekl, že v porovnání s některými dnešními „superEKO spořivými AAAAA+++++“ modely dokonce LÉPE! ;) :D :D

Navíc – ten tvůj kousek je myslím platforma bývalého P1i, s upřednostněním fotografování (P1i byl spíš mobilní kancelář – manažerský telefon) a ten jsem svého času měl (mám v šuplíku) – není NIC otravnějšího, než když např. zvolíš SMS a čumíš 3s hlášku „zaneprázdněno“. A přesně tohle bych od toho tvého typu očekával – fotky dělal jistě lepší ne P1i, ale při cca tehdejší stejné ceně se to určitě podepsalo na VÝKONU!

Ostatně k ČEMU ti bude srandovních 8Mpix s dnes TRAPNOU pamětí 160MB? Uděláš několik fotek a šlus, pokud si nedokoupíš za litr kartu (BOHUŽEL typ Memory stick micro – tedy nanicoidní s ohledem na komptibilitu/šířku využití/cenu – to víš, je to SONY, to vždycky má přiblblé extrabuřty)! :(

Jestli budeš chtít, tak v diskuzi rozvedu proč Note 7 a ne Mi A3, ale jestli si nedáš poradit a uděláš tu chybu, že půjdeš to toho Sonykrámu, bylo by to zbytečné rozvádět (ještě jsem se „nesrovnal po oslavách“). Moje rada zní – ZAPOMEŇ na Sony E a kup si něco soudobého (třeba ten Redmi Note 7), litovat NEBUDEŠ! Pokud si nedáš poradit, budeš se muset HODNĚ snažit, aby ses uchlácholil tím, že to „za ty prachy stálo“. A to, že se bez „těch bejkáren“ co dnešní mobily umí OBEJDEŠ je ti sice ke cti, nicméně je to stejné jako s výše zmíněnou automatkou – RYCHLE si na ně zvykneš a za pár měsíců si budeš říkat „Jak jsem bez toho vůbec mohl fungovat!?“ Vím to tak jistě proto, že jsem sám důkazem! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

Podívej se na internet, zda je tady ta cena podobná i od jiných prodejců. A také na recenze tohoto obchodu. Dělám to tak vždy.
Sony telefon jsem měla kdysi, taky výsuvný. Kdybych nešla tak s dobou, měla bych ho snad ještě dnes. Maximální spokojenost. Vysouvací typ telefonu mi vyhovoval, neviděla jsem v něm žádné minus.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Hračka pro děti, digitální zoom je k ničemu (význam má optický zoom), rozlišení bídné. Jako telefon možná ano, jinak …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Za tu cenu geniální kombinace foťáku a mobilu. Klávesnice je schovaná pod posuvným displejem s hlavními tlačítky. Otázkou je, jak dlouho vydrží flex kabel běžné používání? Já osobně bych se obával toho, že tak maximálně dva roky.

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

… proti véčkům má tu výhodu, že hned vidíš, kdo ti volá.
Některá V mají okénko právě proto, abys viděl, kdo ti volá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ㄩ几Ҝ几ㄖ山几

no nic moc :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Ony se dělaly „véčka“ bez notifikačního displeje? :o Sry, už si to moc nepamatuji, ale kdysi jsem měl takovou prťavou Motorolu a tam sis mohl přečíst, kdo ti volá bez otevření. Měl jsem ji krátce (asi čtvrt roku – upadla mi na zem otevřená a to byl její konec), parametry sice ve srovnání s tehdejšími mobily relativně slabé (foťák atd.), ale jinak absolutně NEJLEPŠÍ mobil pro obsluhu jednou rukou (palcem), který jsem kdy měl. S dojetím vzpomínám. ;) :)

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já mám teďka véčko Alcatel, který má jenom notifikační diodu, ale nepoznám, kdo mi volá. Jinak, i když působím konzervativně, není to tak. Už jsem to vysvětloval georgovi: Já prostě chytrý telefon nepotřebuju. Cestuju jen vyjímečně, ani do práce nechodím, jen lapím doma. No a na tom diskutovaném modelu mě fascinuje, že má foťák 8 Mpix a je ve stejné cenové relaci jako ty se 3 Mpix. A to nemluvím o dalších funkcích – koukni na odkaz marci.

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

george: to by ses divil s jakými foťáky se mobily ještě nabízejí. Je hodně takových, co mají jen 0,3 Mpix…jsou to ty nejlevnější, ale ta cena není tak dramaticky nižší.

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

https://mobile­net.cz/clanky/so­ny-ericsson-c905-tydenni-zkusenosti-3718

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Povšimněte si data recenze, má na dnešní dobu dost dlouhé vousy. V elektronice i jeden rok je závratná doba.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jo, všiml jsem si, ale ty parametry zůstaly dodnes stejné.

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… což o to, technické vlastnosti a data se časem nemění, jen zastarávají, co je úžasný, je cena: 13 990 Kč – říjen 2008 …

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Škoda, že jsi to nedala do odpovědí, označil bych ji jako nejlepší. Ani jsem netušil, že toho umí tolik…

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Rozlišení bídné? To si snad děláš kozy. V téhle kategorii je vynikající! Samozřejmě, kdybych chtěl opravdu kvalitní fotky, tak je nedělám mobilem. Digitální zoom je sice na nic, ale zčásti by to vykompenzovala ta stabilizace obrazu a relativně vysoké rozlišení. Proto to tam asi je.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

108 Mpx a 5 samostatných čoček, softwarovým kombinováním dat ze všech pěti čoček získáváš toto rozlišení … https://www.czc­.cz/geek/108-megapixelu-a-pet-objektivu-xiaomi-ma-novy-fotomobil/clanek 🙂 … to jen abych trochu usměrnil to tvé tvrzení že 8Mpx je něco kdovíjak vyjímečného 🙂 ale máš pravdu že ceně 1300 Kč to v podstatě odpovídá.

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já vím, že rozlišení jde (nesmyslně) pořád nahoru, ale pro tuto cenovou relaci je prostě bomba.

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

… a to se pořád bavíme o TELEFONU 🙂

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Osobně si myslím že by ses měl hecnout a „na stará kolena“ prostě zkusit něco nového a koupit alespoň Xiaomi Mi A3 … a to z jednoho prostého důvodu, z takových skalních odpůrců chytrých telefonů jsou poté co je alespoň zkusí pak jejich neaktivnější a nejspokojenější uživatelé. Jenže strach se změny je pěkná potvora a občas nezdolná překážka 🙂

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já prostě chytrý telefon nepotřebuju. Cestuju jen vyjímečně, ani do práce nechodím, jen lapím doma.

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

výdrž baterie 1 den, to není realita … u nových telefonů máš výdrž při běžném používání klidně i 3 dny, to už nabíjení na překážku.

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Roman: na obrázku to neukázali (asi blbý prodejce), ale vyplázne se z mobilu po zmáčknutí tlačítka, zřejmě bočního, nevím.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Našel jsem to na Google.. Stačí posunout palcem panel s displejem nahoru 😉

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Sony+Eric­sson+C905&tbm=is­ch&source=iu&ic­tx=1&fir=fFzWY­juHUEXA_M%253A%25­2C_4PcfEUzTrEp­fM%252C_&vet=1&us­g=AI4_-kQ2VenilV1K3NXB-bII7CCpZ0kE2Q&­sa=X&ved=2ahU­KEwi5h5C-ouPmAhVtQUEAHe1LC2MQ9QE­wA3oECAoQCA#im­grc=xrE4ps7B6pfbQM:&vet=1

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No vida, ještě jednodušší, než jsem čekal.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek