Kepler

Co říkáte na tento mobil za rozumné peníze?

Zdá se, že moje véčko s foťákem 3 Mpix za 1300.- brzy odejde, tak jsem se ohlížel po jiném mobilu. Otázka je určená pro ty, co nepotřebují chytrý telefon a nesnáší dotykáče, co se vybijí za jeden den. Pro mně je ohromující vlastnost „fotoaparát s 8.1 MP, stabilizací obrazu a až 16× digitálním zoomem“. Je to možné a není v tom nějaká finta za ty prachy? No, je to jeden z posledních mohykánů výsuvných telefonů na trhu a proti véčkům má tu výhodu, že hned vidíš, kdo ti volá. Mně se ta konstrukce velmi líbí. Máte někdo zkušenost s výsuvnými mobily?
http://www.mou­ntshopping.cz/pro­ductitem/6302261-sony-ericsson-c905

Nejlepší odpověď
anonym

Za tu cenu jistě dobrý, ale nic moc od toho nečekej. Fotky i tak budou mazanice, ten 8Mpx senzor je tam prostě proto že se senzory s nižším rozlišením už snad ani nevyrábí, takže podle toho kvalitu optiky a fotky nepoznáš. 8Mpx senzor má i ten nejlevnější kšunt sotva na hraně použitelnosti. Je to stejné jako když se mobil chlubí tím že má 4 jádrový procesor, zní to na první pohled úžasně, do chvíle kdy si uvědomíš že 4 jádrové jsou i ty nejpomalejší výběhové typy.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… kdysi jsem Sony Ericsson měl a byl jsem s ním velmi spokojen a dle tohoto srovnávače: https://www.cena-vykon.cz/porov­nani/sony-ericsson-c905/ je docela dobrej …
… nedávno jsem řešil podobný problém (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-mi-doporucite-mobil ) a když koukneš na mobly, co mi doporučil ge0rge (https://www.cena-vykon.cz/porov­nani/xiaomi-redmi-note-7-4gb-64gb-vs-xiaomi-mi-a3-4gb-64gb/ ), tak uvěříš, že to co nabízej, je za ty prachy možný …

… já si pořídil http://www.iget­.eu/cs/blackvi­ew-gbv5800 (cena 2990,–), mohu říct, zatím spokojenost, baterie v poho při běžným provozu +/- pět dní, foťák OK, ale zdá se mi, že Samsung je umí lepší …

… ovšem co bych vážně nedoporučoval, je ten zmiňovaný e-shop >>> zjisti si recence: staré a vadné, repasované zboží, v řešení několik stížností ohledně původu, dlouhé dodací lhůty …

aliendrone

Keplere, já ti ROZUMÍM a DOKONALE chápu, že nechceš ty „moderní kraviny“, ale prosím DEJ na radu ge0rge, pusť trošišišičku chlup (i kdyby na splátkxy!) a pořiď si něco soudobého. Hele, v mobilech je to ještě horší situace, jak u PC. Ty si chceš (pokud bych to srovnal s autem) koupit přinejlepším Škodu 100 a jakkoliv jsem co se týká „moderních hovadin“ silně konzervativní (prdím na FB v mobilu a obecně na podobné „nezbytnosti“), přeci jen bych ti doporučil to samé, co ge0rge. (pochopitelně s tím, že ten „srovnávač“ je úplná demence – komerční blábol nejspíš placený nějakým prodejcem, zůstal bych u toho Redmi Note 7)

V NEJHORŠÍM případě bych zvolil i ten co si koupil Mc Merkurion, sice doprodejový typ, ale je zodolněný už v základu (a to je SAKRA důležité!), na kterém je ale nejlepší VÝDRŽ baterie), svoje odvede a i když na něm nebudeš možná provozovat nějaké bejkárny, určitě v průběhu používání oceníš SPOUSTU věcí/vychytávek moderních mobilů. (jenže ta cena s ohledem na výkon/užitnou hodnotu… :( )

Teď bych měl napsat zdůvodnění svého tvrzení (a věř mi, že bych to zmákl), ale bylo by to na HODNĚ MOC psaní. Spokojím se s konstatováním, že je to stejné, jako s automatickou pračkou, vsadím boty, že by ses nevrátil do dob praček https://cdn.vse­zaodvoz.cz/ima­ges/items/67975/o­riginal_2.jpg ! A přitom nepraly špatně, dokonce bych řekl, že v porovnání s některými dnešními „superEKO spořivými AAAAA+++++“ modely dokonce LÉPE! ;) :D :D

Navíc – ten tvůj kousek je myslím platforma bývalého P1i, s upřednostněním fotografování (P1i byl spíš mobilní kancelář – manažerský telefon) a ten jsem svého času měl (mám v šuplíku) – není NIC otravnějšího, než když např. zvolíš SMS a čumíš 3s hlášku „zaneprázdněno“. A přesně tohle bych od toho tvého typu očekával – fotky dělal jistě lepší ne P1i, ale při cca tehdejší stejné ceně se to určitě podepsalo na VÝKONU!

Ostatně k ČEMU ti bude srandovních 8Mpix s dnes TRAPNOU pamětí 160MB? Uděláš několik fotek a šlus, pokud si nedokoupíš za litr kartu (BOHUŽEL typ Memory stick micro – tedy nanicoidní s ohledem na komptibilitu/šířku využití/cenu – to víš, je to SONY, to vždycky má přiblblé extrabuřty)! :(

Jestli budeš chtít, tak v diskuzi rozvedu proč Note 7 a ne Mi A3, ale jestli si nedáš poradit a uděláš tu chybu, že půjdeš to toho Sonykrámu, bylo by to zbytečné rozvádět (ještě jsem se „nesrovnal po oslavách“). Moje rada zní – ZAPOMEŇ na Sony E a kup si něco soudobého (třeba ten Redmi Note 7), litovat NEBUDEŠ! Pokud si nedáš poradit, budeš se muset HODNĚ snažit, aby ses uchlácholil tím, že to „za ty prachy stálo“. A to, že se bez „těch bejkáren“ co dnešní mobily umí OBEJDEŠ je ti sice ke cti, nicméně je to stejné jako s výše zmíněnou automatkou – RYCHLE si na ně zvykneš a za pár měsíců si budeš říkat „Jak jsem bez toho vůbec mohl fungovat!?“ Vím to tak jistě proto, že jsem sám důkazem! ;) :D :D

Malvína

Podívej se na internet, zda je tady ta cena podobná i od jiných prodejců. A také na recenze tohoto obchodu. Dělám to tak vždy.
Sony telefon jsem měla kdysi, taky výsuvný. Kdybych nešla tak s dobou, měla bych ho snad ještě dnes. Maximální spokojenost. Vysouvací typ telefonu mi vyhovoval, neviděla jsem v něm žádné minus.

elkon

Hračka pro děti, digitální zoom je k ničemu (význam má optický zoom), rozlišení bídné. Jako telefon možná ano, jinak …

Roman71

Za tu cenu geniální kombinace foťáku a mobilu. Klávesnice je schovaná pod posuvným displejem s hlavními tlačítky. Otázkou je, jak dlouho vydrží flex kabel běžné používání? Já osobně bych se obával toho, že tak maximálně dva roky.

nyjono

… proti véčkům má tu výhodu, že hned vidíš, kdo ti volá.
Některá V mají okénko právě proto, abys viděl, kdo ti volá.

ㄩ几Ҝ几ㄖ山几

no nic moc :D

aliendrone

Kepler>>> Ony se dělaly „véčka“ bez notifikačního displeje? :o Sry, už si to moc nepamatuji, ale kdysi jsem měl takovou prťavou Motorolu a tam sis mohl přečíst, kdo ti volá bez otevření. Měl jsem ji krátce (asi čtvrt roku – upadla mi na zem otevřená a to byl její konec), parametry sice ve srovnání s tehdejšími mobily relativně slabé (foťák atd.), ale jinak absolutně NEJLEPŠÍ mobil pro obsluhu jednou rukou (palcem), který jsem kdy měl. S dojetím vzpomínám. ;) :)

Kepler

Já mám teďka véčko Alcatel, který má jenom notifikační diodu, ale nepoznám, kdo mi volá. Jinak, i když působím konzervativně, není to tak. Už jsem to vysvětloval georgovi: Já prostě chytrý telefon nepotřebuju. Cestuju jen vyjímečně, ani do práce nechodím, jen lapím doma. No a na tom diskutovaném modelu mě fascinuje, že má foťák 8 Mpix a je ve stejné cenové relaci jako ty se 3 Mpix. A to nemluvím o dalších funkcích – koukni na odkaz marci.

Kepler

george: to by ses divil s jakými foťáky se mobily ještě nabízejí. Je hodně takových, co mají jen 0,3 Mpix…jsou to ty nejlevnější, ale ta cena není tak dramaticky nižší.

marci1

https://mobile­net.cz/clanky/so­ny-ericsson-c905-tydenni-zkusenosti-3718

elkon

Povšimněte si data recenze, má na dnešní dobu dost dlouhé vousy. V elektronice i jeden rok je závratná doba.

Kepler

Jo, všiml jsem si, ale ty parametry zůstaly dodnes stejné.

Mc Merkurion

… což o to, technické vlastnosti a data se časem nemění, jen zastarávají, co je úžasný, je cena: 13 990 Kč – říjen 2008 …

Kepler

Škoda, že jsi to nedala do odpovědí, označil bych ji jako nejlepší. Ani jsem netušil, že toho umí tolik…

Kepler

Rozlišení bídné? To si snad děláš kozy. V téhle kategorii je vynikající! Samozřejmě, kdybych chtěl opravdu kvalitní fotky, tak je nedělám mobilem. Digitální zoom je sice na nic, ale zčásti by to vykompenzovala ta stabilizace obrazu a relativně vysoké rozlišení. Proto to tam asi je.

anonym

108 Mpx a 5 samostatných čoček, softwarovým kombinováním dat ze všech pěti čoček získáváš toto rozlišení … https://www.czc­.cz/geek/108-megapixelu-a-pet-objektivu-xiaomi-ma-novy-fotomobil/clanek 🙂 … to jen abych trochu usměrnil to tvé tvrzení že 8Mpx je něco kdovíjak vyjímečného 🙂 ale máš pravdu že ceně 1300 Kč to v podstatě odpovídá.

Kepler

Já vím, že rozlišení jde (nesmyslně) pořád nahoru, ale pro tuto cenovou relaci je prostě bomba.

anonym

… a to se pořád bavíme o TELEFONU 🙂

anonym

Osobně si myslím že by ses měl hecnout a „na stará kolena“ prostě zkusit něco nového a koupit alespoň Xiaomi Mi A3 … a to z jednoho prostého důvodu, z takových skalních odpůrců chytrých telefonů jsou poté co je alespoň zkusí pak jejich neaktivnější a nejspokojenější uživatelé. Jenže strach se změny je pěkná potvora a občas nezdolná překážka 🙂

Kepler

Já prostě chytrý telefon nepotřebuju. Cestuju jen vyjímečně, ani do práce nechodím, jen lapím doma.

anonym

výdrž baterie 1 den, to není realita … u nových telefonů máš výdrž při běžném používání klidně i 3 dny, to už nabíjení na překážku.

Kepler

Roman: na obrázku to neukázali (asi blbý prodejce), ale vyplázne se z mobilu po zmáčknutí tlačítka, zřejmě bočního, nevím.

Roman71

Našel jsem to na Google.. Stačí posunout palcem panel s displejem nahoru 😉

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Sony+Eric­sson+C905&tbm=is­ch&source=iu&ic­tx=1&fir=fFzWY­juHUEXA_M%253A%25­2C_4PcfEUzTrEp­fM%252C_&vet=1&us­g=AI4_-kQ2VenilV1K3NXB-bII7CCpZ0kE2Q&­sa=X&ved=2ahU­KEwi5h5C-ouPmAhVtQUEAHe1LC2MQ9QE­wA3oECAoQCA#im­grc=xrE4ps7B6pfbQM:&vet=1

Kepler

No vida, ještě jednodušší, než jsem čekal.