Lgee

Jak funguje centrální banka?

Než mě narknete z konspiračních teorií prectete si o tom něco, ale zajímá me jak fungují centrální banky které ovládají „ekonomické“ elity, chápu tisknou peníze, určují si úroky a další podminky ostatních bank, ale pokud by chtěli aby nějaký stát zkrachival , můžou to udělat ze dne na den nebo jak takový organizovaný krach probíhá, omlouvam se neoruzumim tomu, jen pokud nad tím vším maji kontrolu tyto rodiny (Rockefeller, Rothschild atd) tak jak chtějí zničit ekonomiku těchto zemí?

Odpovědi
df

Podle mě jim nejde o ničení ekonomik, spíš o vlastní prospěch. Centrální banky mohly dříve navyšovat prachy v oběhu pouze když rostla výroba a služby, protože kdyby tiskla víc, tak měna začne ztrácet hodnotu (devalvace). Pak americká centrální banka, nedávno i ECB začla tisknout nové prachy neomezeně a měna si pořád drží svojí hodnotu. Ekonomické zákony již neplatí.
Tisknout nemůžou sami od sebe. Probíhá to tak, že vláda nechá natisknout tzv dluhopisy v určité hodnotě, ty vymění v centrální bance za prachy ve stejné hodnotě + úrok. Nový státní dluh je na světě. Vlády se zadlužují a voda teče. A nic se neděje.
Jinak co se týká těch jmen, tak jsou to všichni Židé. Ti totiž ovládají celý svět.

Pepa25

  • Nad centrálními bankami nemají kontrolu žádné rodiny, ale řídí je jejich manažeři (v ČR je to Bankovní rada ČNB), kteří je pod veřejnou kontrolou (u nás ČNB předkládá zprávu o hospodaření Poslanecké sněmovně)
  • Žádné centrální banky nemají zájem „aby nějaký stát zkrachoval“, ale starají se o měnovou politiku ve vlastní zemi

Lgee

Pepa25 – přečti si o plánu elit vybudovat velký Izrael, zničit globální ekonomiku a nastolit světovou diktaturu. Tak se ptam jestli to je tak snadné jak to vypadá, protože už by to dávno udělali.