Tombik

Jak se dostávají peníze do oběhu?

Když se tisknou papírové bankovky, kam pak putují? Do jaké banky?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Centrální banka (v naší zemi ČNB) disponuje tzv. emisním monopolem, což znamená, že zákon ji uděluje výhradní právo tisknout bankovky a razit mince, kdokoliv jiný by se stejným činem dopouštěl trestného činu padělání. Tyto peníze jsou označeny za zákonné platidlo, čímž je jejich faktická role peněz ukotvena legislativně. Jednotliví aktéři na trhu jsou povinni peníze (s jistými výjimkami) přijímat, což jim opět ukládá zákon.

Další odpovědi
Peťa=D

Kam to je jedno když je tisknou tak je rozdají bankám a ty zase lidem …a tak No do jaké banky jednou do te podruhe do makové…=D