bolak

Jak byste se zachovali, kdybyste vyměnili los a on by byl výherní?

Představte si situaci, koupíte si los, vyjdete z krámu a najednou koukáte že vám policista vypisuje pokutu za špatný parkování ve výši 500Kč. Po chvíli přemlouvání se policajt umoudří a řekne vám, že pro tentokrát vám to teda promine, ale na oplátku chce váš právě zakoupený los. Ten stál 20Kč, takže mu ho dáte, protože je to lepší než cálovat půlitr na pokutě. On ten los na místě setře a ukáže se že ten los byl výherní – 1.000.000 Kč. Jak byste se zachovali?

Nejlepší odpověď
hanulka11

to se mi stát opravdu nemůže a navíc pochybuji, že by se pochlubil, jaká tam je výhra… takže – život jde dál

Další odpovědi
LejdyTerr

Pochybuju, že by policista riskovavl kariéru kvůli losu za 20Kč, nehledě na to, že losy (myslím stírací) zrovna moc nevyhrávají…

kapka

Přepočítala bych nuly, jestli se nespletl, pochválila bych mu uniformu a na místě bych ho sbalila. 😁

anonym

Probudila bych se a řekla si, že se mi zdají ale divné sny.
Doplňuji:
Automobil nemám a ani řidičský průkaz. Stírací losy si nekupuji a ani jinou loterii. Jen ty policisty občas potkám, ale pouze kolem mě projdou nebo projedou. A nevím proč, ale vždycky mám takový zvláštní pocit jako bych byla zločinkou nebo tak a snažím se chovat jako bych tam nebyla – asi z nich čiří autorita.

bolak

kapka: Já bych policajta nahlásil s tím, že mi chtěl napsat pokutu, ale prohodili sme pár slov a nakonec to nechal jen za napomenutí, ale zeptal se, jestli může setřít los, protožeže prý nosí lidem štěstí, jenže když se pak ukazalo že los výherní, nechtěl ho vrátit a vymyslel si tuhlenctu historku, že jsme udělali výměnu. :) Myslíš že bych uspěl já se svým tvrzením, nebo on s tím svým, kdybychom se soudili?

Trafikant by totiž přece musel potvrdit, že los sem koupil já, a policista by neměl čím dokázat svoji verzi, takže by podle mýho neměl šanci, nebo co myslíš?

kapka

Já co si myslím? Že to zní jak scénář nějakýho zamotanýho filmu, komedie nejspíš. Ale v reálu si to představit neumím, že by soudce uvěřil, že by policista ve službě měl potřebu přinést mi štěstí, poté, co jsem udělala přestupek. A že by mi kvůli tomu stíral los. 😁
Doufám, že jsem tu historku pochopila správně, je trochu komplikovaná. 🙂

bolak

jj, pochopila, nicméně nechtěl jsem abyste tady logicky rozebírali, proč se to nemohlo stát :)), ale abyste odpověděli, jak byste se zachovali, v případě že se to skutečně stalo..