Avatar uživatele
zjentek

jak asi může vypadat ďábel?

jsem takový svatoušek, takže vůbec nemám představu, jak něco takového asi vypadá
těmi body se nenechte zmást :o
Doplňuji:
Drap: jen aby ..jenom aby!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga, marci1 před 3704 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Asi úplně obyčejně,nepoznáš ho.
Určitě jsi ho – jako každý – potkal.
Má nekonečnou zásobu montérek,tedy pracovních obleků,teprve když má po šichtě,převlékne se do „domácího“.
Byl by hloupý,kdyby v domácím chodil po ulicích.
A to on tedy určitě není.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Pokud myslíte skutečného ďábla, má rohy, ocas, kopyto a je „přičmoudlý". Čas od času opouští peklo, aby získal duše hříšníků. Většinou má podobu švarného myslivce, často i kozla. .

Jinak přeneseně je to zlý a pyšný člověk. Ďábel totiž v původním jazyce znamená „odpůrce“ a „pomlouvače, žalobce“. V tomto směru může být ďáblem, tedy vaším nepřítelem, kdokoliv. Pro něho je důležité, že se umí přetvařovat, postupně se odhalí, závidí, dokonce nenávidí. Zpočátku maže med kolem úst, považuje se za slušného, dokonalého, zná jen sebe, ale . v určité chvíli umí vrazit nůž do zad. Takovýto ďábel nikdy nespí.

Proto je třeba dát ně něho pozor. Neposílat ho do horoucích pekel, protože se rád vrací v jiné podobě a nečekaně udeří.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
johana 56

Jde o mýtickou bytost,páchající zlo.Jelikož je mu přisuzována neomezená možnost měnit podobu,může si ho každý představovat jinak.
Takže pěkný ďábel se někdy může vyklubat i ze svatouška…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Je to jednoduché, môže vyzerať ako ja, ako vy, ako ktorýkoľvek iný človek.
Môže sa skrývať za vlastné zlé svedomie, závisť, lakomstvo, pretvárku, chýbajúce doplňte…
Potom je možné pozrieť si stvárnenie diabla rôznymi umelcami od praveku až po súčasnosť, predstavy rôznych náboženstiev a podobne…
Doplňuji:
ak pozriete na tieto obrázky, uvidíte, že diabol má rôzne podoby, záleží od toho kto sa pozerá, ako sa pozerá, koho-čo považuje za spodobenie diabla:
https://www.go­ogle.sk/search?q=di­abol&client=o­pera&hs=MrI&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ei=pa­wYU4qWCqTY7Ab­RuoHACQ&ved=0CAk­Q_AUoAQ

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ďábel – svůdce, našeptavač, ponoukatel – má (podle mne nepochybně) podobu vášnivé ´ohnivé´ ženy, černovlasé (nebo zrzky), černooké, smyslné.
A protože ďábla – trestajícího, si raději nechci ani představovat, ´věnuju´ se blondýnkám…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ďábel je konstrukt. Personifikace trestu, stejně jako je Bůh personifikací odměny. Takže pokud definuješ jedno, to druhé by mělo být jeho negativem.
Osobně se domnívám, že nelze definovat univerzální dobro, stejně jako nelze definovat univerzální zlo, protože to, co je pro někoho dobré, je pravděpodobně na úkor někoho, pro kterého je to zlé, nebo to jde proti jeho zájmům.
Představa ďábla je tedy představou něčeho, co není v zájmu definující entity a jako taková je irelevantní. Důležitý je jen projev onoho zla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Představa každého je trochu odlišná. Takže může vypadat jakkoli . Utvoř si sám svou vlastní představu, která ti bude sympatická a máš po problémech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Jelikož jde o nereálnou bytost tudíž smyšlenou, tak není jasné jak by měl vypadat. Lidé ale určili, že by měl mít červenou kůži jako oheň a rohy na hlavě. Měl by mít kopita místo chodidel. Jenže jde o představu jednoho člověka, který tu svojí představu rozšiřuje. Klidně si můžete Ďábla představit jako nejmocnějšího či zase nejslabšího. Můžete si ho představit jak chcete. Jde o nereálnou bytost stejně jako bůh anděl atd… 🙂 Klidně může anděl vypadat jako Ďábel a Ďábel zase jako anděl… 🙂 Proste individuální představivost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ďábla si může každý představit jinak. Taky si tak trochu připadám : „Anděl ve dne, v noci ďábel“. 🙂 Raději si ale legraci z ďábla nedělat.
Jak si ďábla představovali kdysi : http://common­s.wikimedia.or­g/wiki/File:De­vil_medium.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
magorvkleci

Rohatá bytost vysokého vzrůstu s velkými drápy, oslíma ušima, planoucíma
očima a skřípajícími zuby, šířící sirný zápach a obdařená mohutným pyjem.

Což je divný, protože ďábel by měl být bezpohlavní bytost, vždyť je to padlý anděl.

Ale on na sebe bere různé podoby: třeba had v ráji – i když tehdy ještě s nohama, což muselo vypadat taky divně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ty volovníku to je stejná otázka jako bych se zeptal jak vypadá to co neexistuje :D
Doplňuji:
Zadej do google ďábel a budeš mít jasno když to chceš tak moc vědět..

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

annas: a co když je to vobráceně? Zpočátku vráží nůž do zad a nekonec je to slušný, dokonalý medvídek medový ..žádné zlo, žádná pýcha. Je tohle taky ďábel? :O

před 3704 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ďábel, který se převtělil v anděla:-)) Občas se to může stát, ale já mám ty zkušenosti, které jsem napsala.

před 3703 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

geniuss, ty seš génius

před 3704 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

to se bavíte na můj účet? Jak by se vám líbilo být v mé kůži? Mít rohy a kopyto místo čapy???

před 3704 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Reezo, au, tak to bych teda nechtěl, aby mi ďábel šlápnul na nohu ..tou věcí ,)

před 3704 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reezo

Můj ďábel chodí po rukou a je to liliput 🙂

před 3704 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek