Holení /muži/

Dobrý den,

rád bych se zeptal, co mám udělat s pupínky a červenými flíčky po holení obličeje. Používám pěnu a klasické holení. Měl bych přejít na elektrický strojek? Nebo používat nějaké krémy. Je to dost nepříjemné, pokožka pne a pálí. Červené flíčky na krku vydrží klidně i několik dní. Poradil by mi někdo jak na obličej bez těchto vad? Když okolo sebe vidím muže, jak jsou hladce oholení a bez viditelných pupínků a flíčků, říkám si jak to asi dělají. Zkoušel jsem již různé vodičky za tisíce korun třeba s výtažkem z čaje atd. Nic ale nepomohlo. Prosím, poraďte.

Děkuji Daniel Korte.

Rád bych poprosil o věcné rady a někoho kdo z tím má zkušenost.

Nejlepší odpověď
Drap

Mám citlivou kůži a poměrně tvrdé, rychlerostoucí vousy. Měl jsem podobné problémy. Nejlépe jsem se oholil klasickou břitvou, ne ta co se do ní vkládají žiletky. Pěkně napařit a oholit se . Nepomáhali žádné přípravky . Vyřešil jsem to tak, že už léta nosím plnovous. Vždy jednou za měsíc nechám ostříhat zároveň s hlavou nástavcem č.3 a plně mi to vyhovuje

Další odpovědi
anonym

Takovouto reakci vyvolává u mužů holení, když mají tvrdé vousy a citlivou pokožku. Elektrický strojek by měl být šetrnější.
Kdo je však zvyklý na klasické holení, nedá na ně dopustit.
Na Váš problém existuje určitě více přípravků. Konkrétně vím, že LR Cosmetic vyrábí krém po holení pro citlivou pokožku a ten má tyto problémy řešit. Z praxe to neznám, nejsem muž, tak účinky tohoto výrobku nejsem schopna posoudit.
Doporučila bych Vám zajít do lékárny. Určitě něco takového budou mít.
Drogerie nejspíše také, ale je otázka, zda prodavačky budou znát složení a účinky výrobků, které prodávají.

Jikra

Přesně jak píše -Drap-. Než aby si se trápil a rval do toho tisíce nech si narůst vousy, kup si zastřihovač a máš svatej klid. Já už to takhle praktikuju 46 let. Ovšem u mě to bylo díky lenosti se holit.

mojitek

Dobrý den,Danieli.
Váš problém může být ten,že se neholíte po směru růstu vousů,a zřejmě Vám vousy rostou cik cak.Nekupujte si krémy apod-nepomůže Vám to.
Za 1 : Kupte si vodu na zjemnění vousů PŘED holením.
Za 2 : holte se po směru růstu( když Vám to zabere trochu víc času)
Za 3 : Pořiďte si klasickou vodu po holení která kůži desinfikuje(krémy jsou na nic).
Pak dejte vědět

ondra07

Nevím, jestli to je věkem a nebo ne. Protože mě se tohle ještě nikdy nestalo, ale jsem ještě mladý (16), tak nevím. :/
Ale, co se týče mě, tak Vám můžu doporučit gel na holení, je mnohem lepší než pěna, já mám od značky Nivea. A dále používám hydratační krém, taky od Nivei… Poohlídněte se v drogerii. :)
A elektrickým strojkem byste to možná vyřešil, ale zase Vám tam zůstane víc chloupků, než po žiletce.

Hodně štěstí.

Hykam

Mám stejný problém, elektrickým strojkem to nevyřešíte, několik jsem jich už taky vyzkoušel. Řeším to tak, že se pokud možno holím 1 – 2× do týdne.