Efchen

Jaký máte nároz na to,když si muž holí nohy?

Mám mladšího bratra,ktreý je teď v pubertě a přišel s tím,že je „chlupatý jako vlkodlak“ a že si začne holit nohy. Říkám mu,že je to u kluka kravina a že na to holky stejně divně koukají,ale teď vlastně sama nevím,jestli je to pravda.A ani nevím,co si o tom vlastně myslí i ostatní chlapi.

Nejlepší odpověď
anonym

Někomu to ochlupení prostě připadá navíc, nehygienické a vůbec eklhaft bez ohledu s jakým pohlavím se narodil..Já pamatuju doby, kdy většina žen se neholila ani v podpaží, natož v tříslech a už jako dítěti mi to bylo odporné. Takže bych docela chápala podobné pocity u kohokoliv a snahu se ochlupení zbavit bych považovala za přirozenou. Myslím, že doba kdy se tvrdilo, že správný chlap má trochu zapáchat, být chlupatý a primitiv, ta doba je snad už za námi. Alespoň u někoho…bez ohledu na sexuální orientaci.

Další odpovědi
Damiana

Ano, někteří sportovci to dělají kvůli aerodynamice, ale jinak? Někdo má problémy dermatologické, pak to také pochopím. Kluci v pubertě se hledají a dělají různé blbosti, které vidí u nějakého svého vzoru, ale je fakt, že některé „lahůdky“ by asi „čistokrevného“ heteráka jen tak nenapadly…ono příliš benevolence také škodí (i když se s tím stejně nedá do budoucna nic moc dělat) – ale „přiživovat“ úplně všechny blbinky – to pak není o výchově, ale o anarchii.
Za mne – chlap, co si holí nohy – fůjtajksl…:-(
Doplňuji:
Diktát doby je jedna věc, ale zdravý rozum ta druhá. Také záleží na tom, kdo diktuje a kdo vychovává. Kdo je vzorem a kdo (a proč) slepě kopíruje. A v neposlední řadě i na tom, jestli opravdu chceme zažít Sexmisi…:-))

Tom20

No dobře,u kluka to může bejt divný,ale někomu vadí prostě ochlupení,to nemusí hned znamenat úchylku.

anonym

Třeba u cyklistů nebo plavců je to normální, ale ti to dělají za nějakým účelem. Raději mu řekni, ať se na to vykašle, protože později toho může litovat. Jak už bylo řečeno, bude to pro ženský divný a hlavně s tím bude mít starosti. Pravý chlap se holí jen na tváři.
Doplňuji:
Bohužel, hubení tajtrlíci vyholení od hlavy k patě s upnutým oblečením, růžovými velkými brejlemi a nagelovanými vlasy přes které sotva vidí, rozhodně mužně nevypadají. To je ta dnešní „moderní doba“? Vypadat jako buzna??

RyuzakiKate

U kluka je to, jak říkáš ty, kravina, mám stejný názor. Navíc je to takový znak mužnosti, mně se to líbí, ale běžci si je holit třeba musí.
Co si o tom myslí ostatní chlapi? → http://images.t-nation.com/fo­rum_images/au­to/r/786x0/9/e/9e1d9_O­RIG-gaaaay.jpg

huxa

jak správně řekla ryuzakikate- buzííík :)

manon

Upřímně, nejsem s tím srovnaná. Ale chápu.
Asi takhle. Nemám ráda holátka, nemám ráda chlapy bez ochlupení, nevzbuzují ve mně důvěru a život mne poučil, že pořádný chlap má vypadat jinak :)

Ovšem v pubertě a v dnešní době je ten tlak velký a kluk ( kterému to ještě naštěstí roste :) ) se může cítit nejistý a jako pozitivum mu to při těch blbých kecech, co musí vyslechnout, asi nepřipadá :) Přijde čas, kdy získá sebedůvěru a nynější zdánlivé mínus se stane předností… :) Mluvit, vysvětlovat, přesvědčovat… neznám jiný recept. A občas přimhouřit oko nad tím holícím strojkem :) (ale jen občas, nepodporovat).
Doplňuji:
Kdysi jsem tady dávala otázku na metrosexuály. Pozor – čistokrevní heterosexuálové! Ale ten diktát doby a módy se podepisuje – u mladé generace.

pizlicka

nevidela jsem muze,ktery by si holil nohy.

ddolenska

Je to divný ale nijak to nezavrhuji.

manon

Damiana: Já Sexmisi nechci zažít :) A jsem pro přirozený vzhled ( tak nějak bez velké námahy :) … ) Ale jakožto osoba s jistými životními zkušenostmi, nemohu přehlížet tlak, který je vyvíjený na vzhled. A kdo na to slyší? Zkus to na mne a budu se smát, protože vím, že jen o tom to není (ač bych to zcela nepodceňovala :) ) – ale co chceš po pubertálně nejistých dětech. Jak jim poradit?

Damiana

manon: Z dlouholetých zkušeností vím, že nejlépe slouží příklad hodný následování, základ je ve fungující rodině. Vysvětlení, správné vedení. Děti rostou jako dříví v lese a to, že mají vše na co vzpomenou (nebo si to dokážou obstarat) jim nenahradí pořádný rodinný pokec a někdy i dobře mířenou facku, na kterou budou později vzpomínat jako na dobrou výchovu. Benevolence a to, že si dítě (hlavně dospívající) může dělat co chce (a mnohdy v rodině doslova rozhoduje!) je to nejhorší, co pro jeho nejdůležitejší roky formování osobnosti mohou jeho nejbližší udělat. Je to pouze o rodičích. Je jejich povinností umět rozdělit role a snažit se být respektovaným a dobrým rodičem, jehož slovo má váhu a význam. Pro chlapce by měl být (jak to jen jde) vzorem jeho otec. Pokud mu jeho táta vysvětlí co a jak, synek hned pozná, že s oholenýma nohama by vypadal jenom jako blbec.
Bohužel – problém nefunkčních nebo rozvedených rodin, atd. atd. … Z toho vyplývá, že se vracíme zase na začátek a veškerá zodpovědnost je na lidech, kteří sami často ani nemají na to být rodiči…