Rommart

Co použít na mazání nožů zastřihovače vlasů? Originální olejíček už došel.

Dobrý den,
neví tady někdo co použít jako náhradu originálního mazadla na nože zastřihovače vlasů. Nevím jestli použít nějaký silikon nebo co, protože mám obavy, že po silikonu budu mít docela promaštěné vlasy a nevím, jak by reagovala třeba pokožka. Díky za rady.

Nejlepší odpověď
kodl67

Olej na šicí stroje.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Potřebné množství oleje je tak malé, že kapka běžného oleje na šicí stroje a jízdní kola (který má většinou každý doma) musí být dostatečná a po zakápnutí se nože otřou. A pak ke styku s pokožkou skoro nedochází, takže i z nějaké kožní reakce není nutno mít obavy. A mazací účinky bude mít, z jiných navrhovaných prostředků, asi nejlepší.

aliendrone

Jakýkoliv minerální či syntetický strojní olej přiměřené viskozity. V žádném případě bioolej (ať rostlinný či živočišný) či speciální přípravky s přídavkem molybdenu/kad­mia atd.

Osobně bych doporučil převodový olej např. PP80, lze i motorový s vyšší minimální hodnotou SAE (alespoň 15 kvůli „cákání“). Nedoporučuji hydraulické oleje, ale v nouzi lze i ty použít, pokud ho nepoužiješ tolik, aby z toho strojku crčel. Silikoňák nedoporučuji.

V domácnostech bez aut se můžou nacházet třeba i zbrojní oleje (konzervační/čis­tící) jako je Konkor apod., hodně často je přítomen WD-40 a jeho ekvivalenty.

Nezapomeň, že vnitřní mechanismus strojku se maže vazelínou. kdyby něco. ;) :)

autacek

Zkus mýdlo, nebo WD 40.

Kepler

Silikonový olej nemá moc dobré mazací vlastnosti a nepoužil bych ani žádný minerální olej určený pro stroje – ty si s pokožkou moc nerozumí. Mýdlo už vůbec ne. S dobrým výsledkem používám dětský olejíček na prdelky. Možná by šla i lékárnická vazelína.

mosoj

WD 40. Maže tak, že vyschne a vytvoří kluzný povrch. Takže nemastí.

dr.luha

Já osobně bych použil kokosový tuk (nesprávně nazývaný olej), nebo ztužený pokrmový tuk. Oba mají trvanlivost min. 2 roky (nerozkládají se).