miláček8

Co s pupínky po holení?

Pokaždé, když si oholím nohy, mi poté vyskáčou pupínky. Ze začátku jen na stehnech, ale teď se mi to rozlezlo po celých nohách. Vůbec netuším, co dělat, a navíc mi to na těch nohách opravdu vadí. Nevíte někdo, co s tím?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hmm, nevím jak to řeší ženy, ale chlapi mají vody po holení. Slouží k desinfekci pokožky a prevenci zánětů kolem ušmiknutých vousů/chlupů, zvláště když se holíš do hladka (proti směru růstu vousů/chlupů). Aplikovat se musí CO NEJDŘÍV, nejlépe okamžitě po holení (jakékoliv odklady účinek snižují, někdo s citlivou kůží se dokonce opatlá 2× – nejen po, ale i před holením). Připrav se, že to bude trošičku štípat. Dle mých zkušeností ty „neštípavé“/bez­lihové vody nemají takový desinfekční účinek. Také se dělají různé zklidňující gely po holení atd., ovšem jak je na tom v tomto směru dámská kosmetika netuším. Snad ti některá ze zdejších babuchen poradí. :)

Další odpovědi
elkon

Neholit nohy. Je to nepřirozené.

iceT

Pokud jsi žena, tak běž na depilaci voskem. Hladké nohy vydrží dlouho, i dva měsíce a žádné pupínky nehrozí.

miroslav.bk

Holis se cim, ziletkou? Zkus DEPILACNI KREM, ke to mnohem setrnejsi.

Take me napada moznost, ze je to alergivka reakce, treba na penu/gel na holeni..

nyjono

Většinou to je tím, že se holí buď tupou žiletkou ( strojkem) nebo proto směru růstu. Směrem nahoru. Takže zkus novou – ostrou žiletku a holit PO směru, směrem od kolen dolů, ke kotníkům
Nebo zkus elektrický holící strojek. Vím, že např, někomu holení obyč,holítkem v podpaží vadí a el.strojek je v pohodě.
Potom samozřejmě mohou být i různé jiné příčiny.

Lea88

Napadá mě, jestli třeba nepoužíváš nějakou holicí pěnu, která nemusí tvé pokožce vyhovovat a jestli třeba nejsi na nějakou její složku alergická. Potom souhlasím s aliendrone a jejím doporučením na vody po holení. Já bych se chtěla zase zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti nebo názor na toto s – https://epilace-laserem.cz/?