Co s pupínky po holení?

Pokaždé, když si oholím nohy, mi poté vyskáčou pupínky. Ze začátku jen na stehnech, ale teď se mi to rozlezlo po celých nohách. Vůbec netuším, co dělat, a navíc mi to na těch nohách opravdu vadí. Nevíte někdo, co s tím?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Hmm, nevím jak to řeší ženy, ale chlapi mají vody po holení. Slouží k desinfekci pokožky a prevenci zánětů kolem ušmiknutých vousů/chlupů, zvláště když se holíš do hladka (proti směru růstu vousů/chlupů). Aplikovat se musí CO NEJDŘÍV, nejlépe okamžitě po holení (jakékoliv odklady účinek snižují, někdo s citlivou kůží se dokonce opatlá 2x - nejen po, ale i před holením). Připrav se, že to bude trošičku štípat. Dle mých zkušeností ty "neštípavé"/bezlihové vody nemají takový desinfekční účinek. Také se dělají různé zklidňující gely po holení atd., ovšem jak je na tom v tomto směru dámská kosmetika netuším. Snad ti některá ze zdejších babuchen poradí. :)

Další odpovědi:

Bronzový

Neholit nohy. Je to nepřirozené.

Zlatý

Pokud jsi žena, tak běž na depilaci voskem. Hladké nohy vydrží dlouho, i dva měsíce a žádné pupínky nehrozí.

Pokročilý

Holis se cim, ziletkou? Zkus DEPILACNI KREM, ke to mnohem setrnejsi.

Take me napada moznost, ze je to alergivka reakce, treba na penu/gel na holeni..

Bronzový

Většinou to je tím, že se holí buď tupou žiletkou ( strojkem) nebo proto směru růstu. Směrem nahoru. Takže zkus novou - ostrou žiletku a holit PO směru, směrem od kolen dolů, ke kotníkům
Nebo zkus elektrický holící strojek. Vím, že např, někomu holení obyč,holítkem v podpaží vadí a el.strojek je v pohodě.
Potom samozřejmě mohou být i různé jiné příčiny.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 582
Zlatý marci1 421
Zlatý iceT 377
Zlatý hanulka11 321
Zlatý annas 281
Zlatý briketka10 272
Zlatý ReHu 231
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 207
Zlatý mosoj 200

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.