netepe

Dabing lepší než originál?

Myslíte, že některý český dabing předčil originální znění? Máte nějaký film/seriál raději s dabingem?

Nejlepší odpověď
iceT

Vzhledem k tomu,že čeština je velmi bohatá a květnatá,mám raději dabované filmy.Dabované proto,že si film líp užiju,než sledovat dění na plátně a zároveň číst titulky.Někde jsem četla,že třeba Luisi Funesovi se dabing pana Filipovského velice líbil.
Originální znění bude vždy lepší než dabing,kolikrát jsem viděla film originále s titulky a pak s dabingem a nestačila jsem se divit.
Kdysi jsem viděla jeden britský seriál z 80 let,na naší tv ho vysílali ve slovenštině a neumím si ho česky ani představit.Nedávno jsem zkoukla kompletního pana Monka,jen dva díly mám ve slovenštině a to byla hrůza,to přetrpět do konce.
Doplňuji:
kdyby třeba někdo měl zájem si poslechnout a posléze i posoudit náš dabing
http://www.you­tube.com/watch?v=e­yIPApsmFuw

Další odpovědi
bolak

už to tu všechno padlo..

simpsoni (bart mluví v originálu jak kdyby cucal bombóny s estrogenem)

http://www.you­tube.com/watch?v=Y­optLoEj_tk
http://www.you­tube.com/watch?v=gA­EnSTOrEGM

funes, tam je to evidentní… myslím že i francouzi by dali nevím co zato kdyby funese předaboval filipovskej do fancoužstiny :)

a ještě tu nikdo nezmínil mrazíka > http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=player_de­tailpage&v=H9SWdSC­3fh8#t=24s
Doplňuji:
k tématu > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nejhur-nadabovenej-film-kterej-ste-kdy-videli

Damiana

Někdy docela ano – třeba takový Bohdan Tůma sedí Jimu Carreymu podle mne daleko líp, než jeho vlastní hlas, který není zas tak zajímavý. Ale to je můj subjektivní názor.:-) Na druhou stranu Aleš Procházka by měl zalézt někam pod zem a neprznit hlas Toma Hankse – seděl mu Vladimír Dlouhý a myslím, že další dobrý by se dal najít i dnes. Přitom zrovna Hanks má v originálu velmi osobitou a zajímavou barvu hlasu – ale úplně odlišnou od těch, kteří ho kdy namlouvali. Mám ráda dabing Michala Dlouhého (Brad Pitt), Saši Rašilova (Johny Depp), Pavla Soukupa (Robert Redford), Luďka Munzara (Paul Newman), Pavla Trávníčka (John Travolta, Alan Alda), Zlaty Adamovské (Meryl Streep), Miriam Chytilové (Jennifer Aniston), Aloise Švehlíka (Jack Nicholson), … Člověk si na ten jejich dabing tak zvykne – hlavně, když „svého“ herce dabují pravidelně, že je pak dost překvapený, když slyší originál. Nebo najednou dabuje postavu někdo jiný.
Mám ráda filmy v původním znění, ale český dabing je stále jeden z nejlepších na světě – Simpsonovi, M.A.S.H., Sex ve městě, Dr. House, Přátelé…
Btw – doporučuji mrknout se na něco českého se zahraničním dabingem – taková německá Nemocnice na kraji města je pro našince lahůdka:-)

Pájo

Jestli některý český dabing předčil originální znění nevím, ale osobně téměř vždy volím původní znění s titulky.
Doplňuji:
jak už uvádí >Hrdlodus< Louis de Funès je opravdu lepší, než originál! ;)

radce

Někteří čeští dabéři jsou opravdu téměř dokonalí. 🙂
Určitě jde i o to, že jsme již na určitý český hlas k příslušnému nečeskému herci zvyklí a že český dabér lépe vystihne náladu českého diváka.
Ale na otázku určitě ANO…

Lucijej

Rozhodně původní znění je nejlepší.

briketka10

nejlepší je pro mě český a slovenský dabing
problém mám jen s malými a bílými titulky..

Shizuka

Mě se spíše více líbí český dabing ale u anime (japonsky) spíše originální dabing
s tit xD

Hrdlodus

Často se mluví o Pulp fiction, Simpsonovi, některé animáky, Louis de Funés.

Michal Kole

Vzhledem k tomu, že umím jen česky a mám problém se slovenštinou tak holt musím dát za vděk dabingu.

Možná by stálo za to, aby filmový producenti film dávali již nadabovaný od herců co v něm hráli.

BANAN93

já spíš vim jen o dvou filmech u kterých je lepší původní dabing – apocalipto a transformers

mojitek

Někdy český dabing,který je nejlepší na světě předčí samotný originál.Mimochodem německý dabing taky není nejhorší,ale český je prostě 1*. Myšleno Barandovský dabing…

huxa

to, co michal říká je hloupost :) v originálním dabingu nejde ani tak o tu originálnost hlasu, ale o to, že se mění vzdálenost vůči mikrofonu, … (herci se pohybují na scéně a zrovna u hraní většinou mluví, nedabují to)

mám rád simpsny s českým dabingem, zdá se mi lepší než ten anglický, osobně jsem te´d dostahoval The Hunger games, bez titulků jsem je rychle sehnal v EN, abych se na ně zítra ve škole mohl dívat na mobilu :)

DaisyHunter

Mě příjde že dabing záleží jak u čeho. Třeba takový film Mamma Mia! jedině v češtině. Originál jsem vydržela asi 5 minut. Pak jsou seriály kdy bych tvůrce českého dabingu jela hned po poslechu zabít ( Agents of SHIELD). Slovenský byl fajn ale ten český byl za trest.

bolak

ještě sem si vzpoměl na tohle > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7ZRtbXV1Ljo

muj bóže, muj bóže.. :)

bolak

no, a díky tomu sem si vzpomněl ještě na tohle > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=s4WztxWw040

„no vidiš..“ :))

manon

bolak: Perlíš :D

bolak

já jen posílám odkazy, já to nedaboval :)

briketka10

mám se ještě najíst ??