Nassin

Máte v oblibě slovenské herce kteří mluví česky?

Já ano. Třeba Dočolomanského, Labudu, Müllera, Kukuru a další a další.
Co ale nemám vůbec rád, když slovák píše česky

Nejlepší odpověď
marci1

Je mi fuk jakým jazykem slovenští herci mluví. Rozumím česky i slovensky a dokonce i česko-slovenštině. 🙂
A jak poznáš, že ten kdo píše česky je Slovák?

Další odpovědi
led

Mnohí slovenskí herci vedia lepšie česky, nielen vďaka rodinným a priateľským väzbám, ale majú aj české školy. Vo filmoch hovoria tak, ako si to vyžaduje postava a režisér.
Pre zaujímavosť, píšem sem slovensky na žiadosť užívateľov tejto stránky.

paul1

Slovenští herci, kteří mluvijó hezky česky, když to dobře vijó, tak mi nevadijó 😁

Kepler

Většinou mi nevadí, ale z herců nemám rád Vlada Müllera, z neherců pak jeho syna Richarda Müllera a Zuzanu Bubílkovou přímo nesnáším.

da ny

Mám některé v oblibě.
Vadí mi v relaci Objektiv, na ČT 1 slovenská moderátorka. Když chci slyšet/sledovat slovenský pořad/film, tak si ho pustím sama. U podobných a zpravodajských pořadů nechci slyšet slovenštinu, ani jiný cizí jazyk.
Stačí ta hovorová mluva, kterou Češi používají a „příšerné“ skloňování slov. :)
Je to jejich denní chléb a oni by ČJ zvládat měli. To my si můžeme nějaké chyby, nedostatky a hrubky dovolit ;D
Slovenština je měkký jazyk, celkem příjemný. Někteří Slováci mají úžasnou češtinu. Čeští herci slovenštinu nezvládajíaž tak dobře :).

elkon

Pokud mluví dobře, tak mě to nevadí (Dočolomanský ale česky nemluvil, byl dabován Fr. Němcem). Mě spíše vadí, jak se tu začínají „roztahovat“. V televizi i rádiu je jich plno. Já to vidím tak, chceš mluvit do veřejného prostoru u nás, tak mluv česky. Nechceš, zůstaň doma. S velkou pompou a humbukem se odtrhli, ze všech stran znělo jak na nás doplácí (pravda to nebyla). Tak proč sem lezou? Najednou jim ti „Čehůni“ nevadí?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

marci, poznám to podle toho, že se do českého textu vloudí slovenské slovíčko.

led

Ak pri písaní myslí česky a skontroľuje si napísané, nemáte šancu poznať, že to nepíše rodený Čech. Neplatí to len u Slovákoch, ale napríklad aj Japonci sú v tomto vynikajúci.

elkon

Keplere, Zuzana Bubílková není Slovenka, narodila se na Moravě. Už to bylo mnohokrát prezentováno. Dokonce ji i Mečiar se Slovenska vykázal, když to zjistil.