Marta077

Dá se do Anglie dostat teď ještě na občanku?

Mát to teď někdy končit, zajímalo by mě, zda se dá ještě dostat na občanku. Děkuji.

Odpovědi
Edison

Myslíš, že existuje důvod, aby ne? Pořád jsou plnohodnotnými členy EU. A měj na paměti, že na občanku lzde jezdit i k NEČLENŮM EU. Dokonce i mimo Schengenský prostor a to do těch zemí, které přistoupili k Dohodě o uznávání osobních identifikačních údajů. Jinak mimo EU ale v Schengenu je mj. i Švýcarsko, Island a další země.

marci1

Ano: https://www.e­travel.cz/dokla­dy-na-dovolenou

anonym

Zatím je GB součástí EU, takže zatím ještě ano. Až vystoupí a pokud to vystoupení proběhne bez dohody, možné už to nebude. Pokud nějaká dohoda vznikne je možné že režim bezcelního prostoru pro pohyb zboží a osob bude nějak speciálně ošetřovat, v tom případě ale bude nutné prozkoumat onu dohodu, pokud vůbec nějaká vznikne.

Ametyst

Brexitem se svět nezboří, jak se nás globalisti z EU přes masmedia snaží přesvědčit.

Edison

To se ještě neví. Záleží na tom, jaké by byly příslušné dohody v jednotlivých oblastech. Mě je jasný, že se snadno stane, že jakmile to bude „hotový“, tak se mnoho firem bude bránit dovozu z GB s odvoláním na to, že už nejsou v EU, tudíž že u nich předpisy EU neplatěj a to přesto, že tak rychle by výrobky jiným předpisům odpovídat nemohly. Nebo taky ne. Ale to je prostě ve hvězdách. Na druhou stranu to může být krásnou ukázkou toho, jak na území jednotlivých členů EU můžou platit národní předpisy a pro vývoz do zemí EU ty unijní. Jenže na to nikdo nechce slyšet.

Ametyst

O byznys se nebojím, ten si vždycky cestu najde: horší je to, když politická ideologie vítězí nad pragmatismem, což se teď v EU děje: exemplární trestání renegáta. Průměrný člověk, co se moc nezajímá o politiku, musí nabýt dojmu, že život mimo EU neexistuje.

anonym

Nejde o exemplární trestání ale o to, že GB se snaží získat novou dohodou všechny výhody a není ochotna jakkoliv ustupovat, to by uznejte byl dost neférový vztah. Nejde tedy o trestání ale o získání dohody která bude férová a výhodná i vůči EU …

anonym

Berte to tak že to GB chce novou dohodu, těm jde opravdu o hodně a novou dohodu potřebují. Leží jim v tom obrovské množství peněz a otázka mezinárodní spolupráce na mnoha úrovních která je v ohrožení. To oni tu dohodu potřebují především a přesto se skrze Borise Johnsona a jim podobným odvažují se svou prosbou nastolovat i všemožná ultimáta. Je to jako by žadatel o úvěr chodil do banky, s požadavkem, vy mi dáte úvěr, já ho nebudu muset splácet a pokud mi to nepřiklepnete tak se urazím a odejdu !!

anonym

… urazím, odejdu a zítra příjdu se stejným požadavkem znovu 🙂

Pepa25

Tím „exemplárním trestáním renegáta“ myslíte ten výprask, který dostal Johnson v anglickém parlamentu? S tím ale nemá EU nic společné …

Edison

A o tom mluvím. Já se kapku bojím toho, že zboží z GB bude implicitně „zakázáno“, bez ohledu na věcnou relevantnost takového opatření.