Marenka

Chorvatsko,země EU

Je už Chorvatsko v Evropské unii a dá se tam tedy jet jen občanský průkaz?

Nejlepší odpověď
dudu

Pozor, Panenka se mýlí.
Předseda Evropské komise José Manuel Barroso sdělil chorvatskému premiérovi Ivanu Sanaderovi, že by Chorvatsko mohlo ukončit přístupové rozhovory do roku 2009. O rok později by se pak mohlo stát 28. zemí Evropské unie.

Další odpovědi
ten který je

Chorvatsko zatím v EU není ale probíhají jednání o přijetí Chorvatska do EU.

Nuk nuk

Chorvatsko není členem EU, přesto ale pro občany ČR existuje možnost cestovat do Chorvatska pouze s občanským průkazem. Nicméně i tak doporučuji pas, zvlášť pokud jedete na delší dobu a valstním autem.

panenka

Omlouvam se že jsem napsala že je CHORVATSKO v EU ted jsem si to na netu DUDO přečetla ,že chorvatsko není v EU ale na OP"OBČANSKÝ PRŮKAZ"se do CHORVATSKA jet může.
My když jsme minulý rok se známými jeli o prazdninách do CHORVATSKA stačily nám Marenko občanky.

rosa

I já potvrzuji, že jsme jeli vloni vlastním autem a potřebovali jsme jen občanský průkaz.

nikke

Informace o nejnavštěvo­vanější zemi čechy zde http://extrachor­vatsko.cz/

Marenka

Panenko nějak to nechápu:-( cestovat na občanku můžu po státech ,které jsou členy EU a ty píšeš ,že můžu i do Chorvatska?Je nějaká vyjímka pro ně nebo pro nás??