shaldon

Jaký trest či pokuta hrozí za to, když nemáte s sebou doklady v Německu? díky

Nejlepší odpověď
anonym

Zalezi jako u nas na pristupu vaseho a policistu. Jste uz ted v Nemecku ?? A na jak dlouho ? Nemuze vam nekdo nekam ty vase doklady poslat ? Trva to 3 dny doporucene.
Normalne ale nekontroluji . Jestli ridite auto , zajela bych na prvni sluzebnu a tam se poptala co mate delat. Ja bych se nebala. S domluvou poridite vice , nez s vymlouvanim.
Kdyztak napiste vice , mozna bych mohla i ja zjistit vic. -iv-
P.S. predpokladam tedy , ze jste si je doma zapomel.

Další odpovědi
baghira

A jaké doklady? Je rozdíl řídit bez řidičáku, mít kvér bez zbrojáku nebo si jen zajít kousek za čáru na návštěvu bez občanky.
Ale Německo už není totalitní stát – pokud nebude důvod (silniční kontrola, nehoda…), nikdo se o tvoje doklady nebude zajímat.

tom004

Policajti v Německu nediskutují.Vyměří pokutu,podle toho co nemáš,a trvají na zaplacení na místě.Nezapla­tíš,mohou zabavit auto,nebo Tě poslat do vězení,až do doby zaplacení.Nic nevypisují,trvají na hotovosti.Obdobné je to i ve Francii.

mosoj

Je nějaký rozumný důvod nemít v Německu doklady ?

gnosis

jiste to nevim, ale pokud je to ridicak, tipl bych si, ze to bude mastna pokuta. body se neprenasi ze statu na stat – cili pokud vam vemou bod v nemecku, do ceskeho bodovani to nijak nezasahne

chudst

mosoj: radeji nez diskutovanim o „duvode“ bych prosim bral odpoved. Tohle se muze stat nedejboze kazdemu, vcetne me; do Nemecka obcas jezdim a prestoze si je pravidelne kontroluji, neni vylouceno, ze jednou jedinkrat zapomenu a nahoda je blbec.

Predpokladam, ze ridic nemuze pokracovat dale v jizde. Overi se, jestli ma skutecne doklady a podle toho se postupuje dale. Ale jestli se strhavaji body nebo jestli se plati pokuta anebo jestli policie muze vystavit okamzity jednorazovy ridicak nemam tuseni a kdyz uz tu tahle otazka je, celkem rad si poslechnu odpoved.

anonym

Chudste , ja jsem hodne casto v Nemecku , podnikam tam …
Kdyz prijde fotka z radaru , prijde uz pak primo domu prikaz k uhrade do banky , kde uz je vytiskla pokuta v eurech. Kdyz dostanou cesi pokutu v Nemecku – moji znamy , ze prekrocili napr. dobu parkovani – prijde i jim do Cech pokuta s prikazem k uhrade. Tak to davaji me , a ja jim to v Nemecku poslu ze sveho euroveho uctu.
To stoji 5 euro.
Chytaji malokdy jen na kontrolu ( jen u dalnic ) , ale vetsinou maji duvod. I tady – mam zkusenost , ze jsem uprosila , kdyz jsem omylem vjela do jednosmerky ( omylem blbce , slepe jsem verila navi ) .. , a oni policajti me naopak uplne pomohli dostat se k mistu firmy , kam jsem potrebovala.
Maji u nich tabulky stejne jako u nas. U nas i za sebemensi prestupek muzete dostat minimalni , ale i maximalni pokutu. Proto je dulezite " jednani " z obou stran. -iv-

chudst

Aha, taky dobra pripominka: tak co se stane, kdyz nebudu mit ridicak? A co se stane, kdyz nebudu mit obcanku / pas – kdyz uz me bude policie kontrolovat?

mosoj

Stále jsem se nedozvěděl ( a určitě nedovím) co se stane. Takže také plané tlachání.

led

Za 40 rokov, čo chodím do Nemecka videla som len 2× kontrolu dokladov, to ešte pred 1989.
V našom autobuse mali na jedného kolegu podľa výzoru podozrenie na Palestínca, mal len občiansky, pas zabudol doma. Zobrali ho na služobňu, preverili ho, napomenuli a pustili nás ďalej.
Dôležité je, aby ste mali nejaký identifikačný preukaz. Ak nemáte vodičák, auto musíte odstaviť, nesmiete jazdiť, ak nemáte doklady od auta, počítajte so zadržaním a overovaním. Je to na niekoľko dní.
Ak máte nejaké identifikačné doklady aj dnes máte šancu z toho vyliezť bez pokuty. Pokiaľ nejazdíte bez vodičáku.