Avatar uživatele
Kroupič

Je něco co má Praha jako jediná na světě?

Nemyslím věci typu pražský hrad a orloj.

Napadá mne křižíkova fontána, víte někdo o něčem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? quentos, gagaga, petra15, zett před 3673 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Poradil Google Ale i orloj má něco jedinečného, co není nikde jinde na světě.

Pražský orloj – jediný na světě měří babylonský a staročeský čas.
http://www.ku­dyznudy.cz/Ak­tivity-a-akce/Aktivity/Praz­sky-orloj.aspx

Česká Mensa má jako jediná na světě vlastní gymnázium.

http://www.ra­dio.cz/cz/rubri­ka/udalosti/ces­ka-mensa-ma-jako-jedina-na-svete-vlastni-gymnazium

Grand Café Orient: Jediná kubistická kavárna na světě
http://fresh.i­prima.cz/maga­zin/grand-cafe-orient-jedina-kubisticka-kavarna-na-svete

Určitě by se našlo něco dalšího.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

jediný dochovaný systém potrubní pošty na světě http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pra%C5%BEs­k%C3%A1_potrub­n%C3%AD_po%C5%A1ta

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Pražáky. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Je nejúspěšnější v chovu koně Převalského.
Má největší metronom na světě na Letné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
magorvkleci

Já tedy myslím, že ten orloj je mnohem vzácnější (a nakonec asi opravdu světově jedinečný) než Křižíkova fontána, kterých jsou po světě stovky nebo tisíce. O Pražském hradu se taky tvrdí, že je největší v Evropě (jak se to měří a odkud kam?). Závist prý taky byla ve své době největší město v Evropě.

Tak jestli tyhle ne, tak nadhodím z těch tradičních blbůstek Langweilův papírovej model. A tramvajovou síť. A toho koně na Vítkově. A ty teploměry v Klementinu. A s prominutím i chudáka Strahovskej stadión.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ke4n

takové fontány jsou leckde, třeba Las Vegas (Bellagio)
Doplňuji:
a cikáni jsou také leckde to je opravdu hloupá odpověď :P

Upravil/a: ke4n

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Nechápu rozdíl mezi orlojem a fontánou (v tomto kontextu), takže nedokážu odpovědět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Nevím to přesně, ale minimálně se do ní sjíždí stovky tisíc turistů kvůli tomu, že je to hlavní město a přesto je zde hodně historických památek (dobře zachovaných).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Karlův most, Blanku a levný pivo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
agentpv

Zemana a Babiše ?

před 2074 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
balet

Ona i Zlatá ulička je jedinečná, tedy ne podoba jako dnes, ale ta před válkou, to bylo unikum v Evropě. A pak drahé taxíky, ale to radši nepočítat mezi dobrá pozitiva: ).

před 3064 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gobls

Chtěl jsem napsat endemit JEŘÁB DUBOLISTÝ, ale ten byl studií v roce 2013 zpochybněn jako identický s jeřábem Mougeotovým, takže asi už nic.
Jinak blbý lidi jsou všude, rozkrádání peněz taky, nesmyslný drahý megatunely, a i likvidace kulturních památek ve prospěch soukromého zisku nebo přírodních památek ve prospěch dálnice není ojedinělá. Možná i plastový kartičky by se našly jinde dražší.
Největší laser se díky nesmyslně nastaveným eurodotacím šoupne do středočeský díry, ale beztak tyhlety stavby a hlavně ty vědeckovýzkumný jsou na vrcholu jen krátkodobě než je překoná další, tak to bude se vším „největším“.
Obavám se, že pokud má být něco „nej“, tak to budou jen nějaké nezáviděníhodné statistické údaje jako například spotřeba chlastu.

před 3076 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kroupič

No spíš jsem myslel něco co není známé jako na prvním místu.
Když jedete do Prahy, tak první co vás napadne, jest
Orloj, Pražský hrad, Karlův most.
Já myslel něco takového, co je svým způsobem známé ale nenapadne vás to jako hlavní věc když se řekne město Praha.
Mám do prezentace uvést ,,produkt v CR,, tak jsem chtěl udělaz zájezd pro cizáky, s tím že samozřejmě jeden dva dny bude návětěva klasik. Orloj, Stáromák, Hradčany, Plavba po Vltavě, třeba Vyšehrad, nebo Pivovary (U medvíků, U Fleků) a druhá den dát návštěvu zajímavých míst v Praze, které ale člověka nanapadnou hned jako první věc. Vysvětlil jsme to trošku víc? :( Pardon za formulaci HL. Otázky

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

Kroupic
musis napsat, ze nema jit o architekturu…:-)

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Orloj přece není architektura, je to „hodinový“ stroj, shodou okolností umístěný ve věži. Ale je to stroj. Stejně jako Křižíkova fontána. Proto nechápu ten rozdíl.

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

on prece psal, ze nechce neco jako orloj…

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

No právě – stroj orloj nechce, stroj fontánu ano. Pusťme to z hlavy :)

před 3673 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek