KarelN

Má smysl cestovní zdravotní pojištění na cestu po Evropě?

Jedu s rodinou na Francouzskou riviéru. Není zbytečné řešit cestovní pojištění, když mám od své pojišťovny kartu evropského zdravotního pojištění?

Odpovědi
kazisvět

Cestovní pojištění má určité výhody i po státech EU:

  • můžeš využívat i nestátní zdravotnická zařízení
  • pojišťovna ti zaplatí výdaje, které by zaplatila v ČR. Pokud mít cestovní pojištění nebudeš, budeš muset platit za úkon ve zdravotnickém zařízení stejně jako obyvatelé dané země, například v některých zemích se dost příplácí za léky

Pro mně osobně je cestovní pojištění na cesty po EU zbytečnost. Vyhovuje mne, že akutní péči pokryje česká zdravotní pojišťovna a že budu muset v případě problému platit o trochu více, mne zas tak netrápí.

alenka901

ne

Kamix

Já si myslím, že pojištění smysl má. Když se dívám na srovnání cestovních pojištění přes https://www.rixo.cz , tak to stojí vážně pár korun, tak proč riskovat nedostatečnou zdravotní péči v zahraničí, když je to otázka pár desítek korun v nákladu?

jan.simecek

Určitě se pojištění vyplatí, člověk nikdy neví co se může přihodit a za cenu pojištění se to nevyplatí riskovat vyjet bez pojištění http://www.er­vpojistovna.cz/cs/ces­tovni-pojisteni