Bramboura

Má město Oslo nějaký symbol?

Jako má např. Paříž Eiffelovu věž a podobně.

Nejlepší odpověď
annas

Mohlo by to být toto:

„Park Frogner s 212 sochami Gustava Vigelanda, symbol města – Sinnataggen (v překl. Vztekající se chlapeček), fontána, monolit s dalšími sochami. “

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:fo­YMr5LK0FcJ:www­.periscope.cz/za­jezd/14NO/+&cd=­3&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Agneta

Tak já bych řekla, že ta krásná cihlová radnice by měla být symbolem. Je dobře a náročně provedená, a stavěla se – stejně jako Mussoliniho římské hl. nádraží Stazione Termini (to se mi zdálo moc moderní) – od r. 1930 do r. 1950. Má dokonce astronomický orloj, a vzorem jí určitě byla o 50 let strarší, rovněž cihlová radnice v Kodani (ta je hezčí, neboť klasická, s nádherným interiérem).

Vigelandův sochařský park ve Frogneru* (*tam si kupte vilu – doporučuji) se mi nelíbí, považuji ho za antihumánní, a byl předmětem určitě obrovské kritiky – tenkrát ve dvacátých létech, jakožto pěkná provokace moderního umělce, ale jako jeden ze symbolů by mohl taky fungovat. Návštěvníkům města je už skoro sto let doporučován jako naprostá atrakce, ale už by se to mohlo někam vyvézt, a park nechat parkem zeleně:DDD

Protože Oslo dobře znám, mohla bych navrhovat ještě další symboly, jako pevnost Ackerhus (nedaleko od radnice)…o kterých bych mohla vyprávět „až do rána“, fakt…:DDD