Renatice

Jak vznikl název pražský Semmering?

Nejlepší odpověď
annas

" Název Pražský Semmering je odvozen od trati v Rakousku, která vede horským sedlem Semmering mezi spolkovými zeměmi Dolní Rakousko a Štýrsko, v nadmořské výšce 980 m (asi 100 km jižně od Vídně). Sedlem Semmering původně vedla stezka (silnice).
Nad ní byla vystavěna roku 1854 tato trať a v 50. letech 20. století i dálnice. V jednom místě vede dálnice nad železnicí a ta nad původní silnicí.

Podobné je to i na Pražském Semmerigu, kde nad ulicí Na Srpečku vede trať 173 z nádraží Praha-Smíchov do Rudné a nad ní trať 122 do Jinonic."

Trať má horský charakter, trať má rozvinutou smyčku, která se vrací o více než 180 ° přes dvojici Hlubočepských viaduktů.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDe­lezni%C4%8Dn%C3­%AD_tra%C5%A5_Pra­ha-Sm%C3%ADchov_%E2%80%­93_Hostivice_%E2%80%93­_Rudn%C3%A1_u_Pr­ahy

Další odpovědi
Lamalam

Podle rakouského, taky se tak kroutí.