Niikii

Dovolená s babičkou = horor!

Ahoj všichni,vím,že je to strašně trapný problém,ale pro mě je nejvíce důležitý!..prostě mám od čtvrtého do 11. července jet s mou babičkou a dědou k moři do Řecka.Všechno by bylo ok,ale moje babička s dědou jsou strašní,musela bych se tam učit,pořád by mi říkala co mám dělat atd.. jsem trochu tlustější a teď se mi podařilo docela zhubnout,jenže tam by babičkqa kupovala samé sladké nanuky,sušenky,čo­kolády,gyrosy,atd takže i kvůli tomuhle.Byla jsem s nima na dovolené už minulý rok a proto vím,jaké to bylo.Musela jsem být pořád na sluníčku,nemohla jsem pod slunečník,prý když jsme uá moře tak se budu opalovat!vůec jí nezajímalo,že se spálím a bude mě bolet hlava!S dědou se tam pořád hádali protože babička je opravdu někdy nesnesitelná.Nej­horší je,že už to zaplatila!Napadlo mě,že bych předstírala nějakou nemoc,(zlomená ruka,vyrážka).. jenže já nevím:-( Nevíte jak by se šlo z té dovolené vykroutit?navíc chtěla ušetřit a tak nám zarezervovala nejhorší hotel jaký šel! a bez jídla!prosím pomozte mi,vím,že bych to tam nevydžela!třeba nějakou nemoc která vypadá že je vážná,ale niíc to není!nebo já nevím!jen vím,že tam nemůžu jet! ☹

Nejlepší odpověď
dudu

Milá Nikol., asi stejný problém zhruba před deseti léty řešila naše, tehdy šestnáctiletá dcérenka. Odmítla nabídku letět s námi za naše peníze do Řecka, pod pohoří Olymp. Také jsme se jí tehdy jevili jako zcela neakceptovatelný doprovod.
Nebuď prosím hloupá a určitě s prarodiči odjeď, či leť. Fakt nebudeš svého rozhodnutí litovat. Vše co v Řecku uvidíš, poznáš nebo ochutnáš bude jedinečně a neopakovatelné! Naše Hanka dnes také uznává, že jí tehdy puberta zatamněla mozek a v mladické pýše a nerozvážnosti pochybila.

Další odpovědi
Luss

to je celkem slozita situace. nevim jaky mas vztah s rodici, ale nejdriv bych si promluvila s mamou. vzdyt by take meli vedet jak se s prarodici na dovolene citis, ze te babicka nuti slunit (coz je mimochodem dost spatne, co takovy uzeh? spaleniny?) a jine tobe neprijemne situace. tezko radit, ale myslim, ze mama to pochopi a treba s babickou promluvi sama.

BENYTA

Předně chci zdůraznit,že tě nechci učit lhát!
Jsi přesvědčená,že nemůžeš jet,tak najdu okliky,protože tě zřejmě jako neplnoletou donutí.Hlavně mě rozčílilo,že tě babička nutila být na sluníčku – já se spálila kolem v šesti,veškerý pigment se mi srazil na zádech a i v těch nějvětších vedrech musím chodit zahalená,jak muslimka.Což o to,to bych dělala stejně,protože mám rozum,opalování je navýsost nezdravé.Takže to musíš probrat s mamkou,at řekne babičce,že máš solární dermatitidu,že jste byli na kožním.A taky,že jsi měla nějaké problémy se zažíváním a musíš jíst dietně,je mi jasné,že ta kila nechceš zase nabrat.Babička jí bude muset slíbit,že ti nebude vnucovat nic nezdravého a nutit tě zadělávat si na rakovinu kůže opalováním.A to,že se budeš muset učit,děláš pro sebe,určitě lepší,než je poslouchat,jak se mezi sebou štěkají.
Těch pár dní přežiješ,vždyt je moře tak úžasné…

panenka

Já bych si s tvou Babičkou promluvila řekla bych jí že je moc hodná že jí máš moc ráda ,ale že se vám jet nikám nechce radši bych si s ní promluvila než aby jsi něco musela předstírat.Pokud máš do odjezdu 14 dní dá se tvé místo ještě zrušit.Nám to taky bylo řečeno když jsme se ptaly na zájezd.

člověk

jen se děvča učte,co nemáte dělat až budete sama babičkou,
jinak mnoho dívek vám bude závidět,je to sice klišé,ale hodně dětí se letos dostane tak maximálně,za město
a vaši pravděpodobně mají peněz na vyhazování,tak jim pomožte k bankrotu a jeďte

iwetax

Tak já si to s vámi vyměním!!! Podle mě by zlomená ruka nepomohla (s tou se tam dá jet) ani angína (léky se tam podávat dají). Buď se dostat do nemocnice, do vězení a nebo umřít. A nebo provést průšvich- A za „trast“ budeš doma!!!

Luss

no „clovek“ opet „citlive“ odpovedel slecne Niikii (zjevne dost mladinke), ktera uz ted ma strach z dovolene s prarodici. Odpoved zavani zavisti na 100 honu. Co maji a nemaji jeji rodice na uctu, zda maji na rozhazovani, do toho tady nikomu nic neni a sama tazatelka to asi horkotezko ovlivni.
Nic si z takove odpovedi Niikii nedelej.