Avatar uživatele

Co způsobilo 2. světovou válku?

Doufám, že sem někdo nenapíše "Hitler" ^^
Doplňuji:
Paint: Wikipedii si dokážu otevřít taky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Napoví dějepis
Úvod do druhé světové války
http://www.dejepis.com/…

"Ptáme-li se po příčině vzniku druhé světové války, nemůžeme na prvním místě vynechat válku předcházející – první světovou. Neprohrálo-li by Německo první světovou válku, nedostalo by se do tak svízelné hospodářské situace, nemuselo by nést pokořující důsledky a podmínky plynoucí z mírové smlouvy po ukončení první světové války, a nacismus by byl stále pouze na okraji politického spektra a lidské společnosti tak, jak je tomu dnes. Hledáme-li tedy příčinu vzniku druhé světové války, je třeba hledat ještě před rokem 1914"

atd.

Celkový odkaz Druhá světová válka
http://www.dejepis.com/…
Doplňuji:
Vidím, že se mně neotisklo to hlavní.

Příčina není tak jednoznačná, jak je možné zjistit z vyjádření historiků.

"Ponoříme-li se však do již existujících studií týkající se tohoto hledání, zjistíme, že mnoho různých historiků v průběhu celé druhé poloviny dvacátého století napsalo velké množství statí, z nichž však jednoznačné závěry neplynou.

Byla to rozpínavost a velké ambice Německa stát se světovou velmocí, jež vedlo již k rozpoutání první světové války?

Či je nutné dívat se na celou situaci před první světovou válkou jako na celek, neudržitelný stav, který nemohl vyústit v nic jiného než ve válečný konflikt?

Odpovědět si tedy nejspíš budeme muset sami – každý podle toho, co a kolik toho víme, či jak to celé vnímáme.!

víc diskuse

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

A co jiného chcete slyšet? Nebýt toho psychopata, který si myslel, že bude ovládat celou Evropu, rozhodně by se nebyl rozhořel tak dlouhý konflikt, v němž zejména "temné" síly bojovaly do posledního dechu.

PS: Když teda znáte odpověď, tak proč se ptáte? Takové tazatele uplně miluju. Vaše otázka mimochodem porušuje Kodex, vsadím boty, že jste ho ani nečet.


Avatar uživatele
Stříbrný

Tuhle jsme se o tom bavili u piva, že druhá světová válka byla jen druhým dějstvím první světové. A první světová vznikla jednak proto, že už lidi zapomněli, jak si vařili za napoliónských válek lebedu, už ani to skopový jim nešlo pod fousy (viz povinná četba Švejk) a jednak proto, že Němci pro samé sjednocování zaspali rozmach kolonialismu a budování moderních velmocí a cítili se o cosi ochuzeni a oprávněni si vše vydobýt na těch úspěšnějších.


Avatar uživatele
Zlatý

Mamon...
...
pre neznalých: "nadmerná túžba po bohatstve“
Otázka znie: "Co způsobilo 2. světovou válku?" a nie "Kto způsobil 2. světovou válku?"


Avatar uživatele
Zlatý

Úplně stejný důvod, jako ten, co způsobí tu třetí !! Snaha o ovládnutí světa, minule Německem, nyní USA. Jo, jo, pánem může být jen jeden. Je otázkou kdo to bude a zda někdo zbude.

Ale hlavní důvod vzniku válek je blbost a stádovost lidí , těch obyčejných !!!!


Avatar uživatele
Registrovaný

Druhá světová válka představuje největší válečný konflikt v historii lidstva. Jeho kořeny je nutno hledat v předcházejícím celosvětovém konfliktu – první světové válce, v níž vítězové stanovili velice tvrdé podmínky pro poražené, aniž by však poté zajistili dostatečnou rázností a vojenskou silou dohled nad jejich plněním. Slabost hlavních vítězů (Francie, Spojené království a USA), nestabilita vzniklá díky celosvětové hospodářské krizi, řada národnostních třenic na území nově vzniklých států (Polsko, Československo, Jugoslávie) a snaha poražených z první světové války (Německo, Maďarsko) o odvetu se spojila s nespokojeností méně významných vítězů první světové války (Japonsko a Itálie), kteří měli dojem, že byli při dělení kořisti opomenuti a podvedeni. Výsledkem bylo nové vojenské střetnutí, ještě ničivější, než to předchozí.
Doplňuji:
Tak proč se ptáš? Stačí nebýt línej, několik stovek odkazů máš na netu, já ti odpověď dám přímo pod nos a ještě si stěžuješ.

Zdroj: WikipedieAvatar uživatele
Bronzový

lidé, kteří si mysleli, že mohou zabíjet druhé aby vytvořili něco lepšího?
lidé kteří měli strach z lidí, lidé kteří toužili po moci?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.