Co způsobilo 2. světovou válku?

Doufám, že sem někdo nenapíše „Hitler“ ^^
Doplňuji:
Paint: Wikipedii si dokážu otevřít taky

Nejlepší odpověď
annas

Napoví dějepis
Úvod do druhé světové války
http://www.de­jepis.com/uceb­nice/uvod-do-druhe-svetove-valky/

„Ptáme-li se po příčině vzniku druhé světové války, nemůžeme na prvním místě vynechat válku předcházející – první světovou. Neprohrálo-li by Německo první světovou válku, nedostalo by se do tak svízelné hospodářské situace, nemuselo by nést pokořující důsledky a podmínky plynoucí z mírové smlouvy po ukončení první světové války, a nacismus by byl stále pouze na okraji politického spektra a lidské společnosti tak, jak je tomu dnes. Hledáme-li tedy příčinu vzniku druhé světové války, je třeba hledat ještě před rokem 1914“

atd.

Celkový odkaz Druhá světová válka
http://www.de­jepis.com/kapi­tola/druha-svetova-valka/
Doplňuji:
Vidím, že se mně neotisklo to hlavní.

Příčina není tak jednoznačná, jak je možné zjistit z vyjádření historiků.

"Ponoříme-li se však do již existujících studií týkající se tohoto hledání, zjistíme, že mnoho různých historiků v průběhu celé druhé poloviny dvacátého století napsalo velké množství statí, z nichž však jednoznačné závěry neplynou.

Byla to rozpínavost a velké ambice Německa stát se světovou velmocí, jež vedlo již k rozpoutání první světové války?

Či je nutné dívat se na celou situaci před první světovou válkou jako na celek, neudržitelný stav, který nemohl vyústit v nic jiného než ve válečný konflikt?

Odpovědět si tedy nejspíš budeme muset sami – každý podle toho, co a kolik toho víme, či jak to celé vnímáme.!

víc diskuse

Další odpovědi
quentos

A co jiného chcete slyšet? Nebýt toho psychopata, který si myslel, že bude ovládat celou Evropu, rozhodně by se nebyl rozhořel tak dlouhý konflikt, v němž zejména „temné“ síly bojovaly do posledního dechu.

PS: Když teda znáte odpověď, tak proč se ptáte? Takové tazatele uplně miluju. Vaše otázka mimochodem porušuje Kodex, vsadím boty, že jste ho ani nečet.

klumprt

Tuhle jsme se o tom bavili u piva, že druhá světová válka byla jen druhým dějstvím první světové. A první světová vznikla jednak proto, že už lidi zapomněli, jak si vařili za napoliónských válek lebedu, už ani to skopový jim nešlo pod fousy (viz povinná četba Švejk) a jednak proto, že Němci pro samé sjednocování zaspali rozmach kolonialismu a budování moderních velmocí a cítili se o cosi ochuzeni a oprávněni si vše vydobýt na těch úspěšnějších.

led

Mamon…

pre neznalých: „nadmerná túžba po bohatstve“
Otázka znie: "Co způsobilo 2. světovou válku?“ a nie „Kto způsobil 2. světovou válku?“

mosoj

Úplně stejný důvod, jako ten, co způsobí tu třetí !! Snaha o ovládnutí světa, minule Německem, nyní USA. Jo, jo, pánem může být jen jeden. Je otázkou kdo to bude a zda někdo zbude.

Ale hlavní důvod vzniku válek je blbost a stádovost lidí , těch obyčejných !!!!

Paint

Druhá světová válka představuje největší válečný konflikt v historii lidstva. Jeho kořeny je nutno hledat v předcházejícím celosvětovém konfliktu – první světové válce, v níž vítězové stanovili velice tvrdé podmínky pro poražené, aniž by však poté zajistili dostatečnou rázností a vojenskou silou dohled nad jejich plněním. Slabost hlavních vítězů (Francie, Spojené království a USA), nestabilita vzniklá díky celosvětové hospodářské krizi, řada národnostních třenic na území nově vzniklých států (Polsko, Československo, Jugoslávie) a snaha poražených z první světové války (Německo, Maďarsko) o odvetu se spojila s nespokojeností méně významných vítězů první světové války (Japonsko a Itálie), kteří měli dojem, že byli při dělení kořisti opomenuti a podvedeni. Výsledkem bylo nové vojenské střetnutí, ještě ničivější, než to předchozí.
Doplňuji:
Tak proč se ptáš? Stačí nebýt línej, několik stovek odkazů máš na netu, já ti odpověď dám přímo pod nos a ještě si stěžuješ.

Zdroj: Wikipedie

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­dolf_Hitler

postcd

lidé, kteří si mysleli, že mohou zabíjet druhé aby vytvořili něco lepšího?
lidé kteří měli strach z lidí, lidé kteří toužili po moci?