Marťas Q9

Co všechno banka zařídí při změně banky?

Pokud chci změnit banku (konkrétně chci přejít k Equa Bank), zajistí banka mimo přesměrování zůstatku na původním účtu, trvalých příkazů apod. i to, aby odesílatel platby věděl o změně čísla účtu? Pokud ne, jak eventuálně v takovém případě postupovat? Musí se číslo nového účtu nahlásit? Jak? Stačí k evidenci nového čísla účtu třeba poslat platbu z nového běžného účtu u Equa Bank se přiděleným variabilním symbolem?

Nejlepší odpověď
anonym

Převedou vám zůstatek starého účtu, trvalé příkazy i svolení k inkasu a zajistí zrušení starého účtu. A hned vám řeknu proč si myslím že využití této pomoci není dobrý nápad.

  1. na převedení zůstatku na nový účet má stará banka velmi dlouhý termín (tuším až měsíc), zatímco kdybyste prostě sám vyvolal platební příkaz ze starého na nový účet, kterým de fakto zůstatek převedete stane se to mnohem rychleji, obvykle hned do druhého dne.
  2. pokud vám nová banka ihned zajistí i zrušení starého účtu můžete mít docela problémy s klienty, kteří se o vašem novém čísle účtu ještě nedozvěděli. Mnohem chytřejší je mít nějakou dobu účty oba (max půl roku) a sledovat který potížista vám ještě něco platí na starý účet a informovat je postupně o novém čísle účtu dokud platby na starý účet neustanou, pak bude vhodné jej teprve zrušit.

Další odpovědi
Dochy

Banka nezařídí vše, samozřejmě nemůže vědět kdo a proč Ti kdy bude posílat prachy, to si samozřejmě musíš zařídit sám. Banka Ti dá vědět co je schopna udělat. Některé banky v tom programu pro přenositelnost zapojeny nejsou.

Marci v tomto nemá pravdu.

marci1

Banka, ke které přecházíš, zařídí vše. Nemusíš se o nic starat.Alespoň já mám takové zkušenosti. 🙂