atlas

Už jste použili k placení bezkontaktní nálepku?

nebo znáte někoho, kdo ji používá? myslíte si, že je to bezpečný způsob placení?

Nejlepší odpověď
suaeda

Používám dost často. Jde o rychlý způsob placení při nákupu.
Z důvodu bezpečnosti ji nemam jí přilepenou na mobilu a mám nastaven velice nízký limit plateb na den. Veškeré změny pohybu na účtě mi přicházejí automaticky SMSkou.

Další odpovědi
Honza5486656

Nepoužil, nemám. Někde ztratíš telefon a někdo si užije 🙂. Stejně tak to je s bezkontaktní kartou. A navíc, jsou tam čipy, které nějaké zařízení čte. Myslíš si, že se nenajdou hajzlové, co čtečku někam nasadí a čekají, až se chytíš? 🙂

Quimby

Osobně ji nemám, platím bezkontaktně mobilem s NFC popřípadě prostě kartou. Ovšem pokud vím, tak je nálepka jen prostě menší a lepící verze klasické karty, takže je stejně bezpečná jako cokoliv jiného.

Dochy

Nemám přímo nálepku, mám cosi s prakticky stejnou funkcí.
Bezpečnost: podobná jako běžná bezkontaktní karta. V případě ztráty okamžitě zablokovat u své banky. Informujte se příp. nastavte si limity podle předpokládaného využití.

mosoj

Bezpečná není žádná bezkontaktní platební karta. Jediné zabezpečení je kartu pojistit. Nejde ani tak o bezpečnost platby, jako o zneužití.

Dochy

Honza: bezkontaktní karty ani nálepky nelze (pokud vím) dost dobře přečíst a zduplikovat. Mají proti tomu poměrně silné ochrany a je otázka zda by se někomu vyplatilo řešit všechny související problémy (a platit za to) jen proto aby pak mohl kopií vaší karty zaplatit nákup za pár set.