Avatar uživatele
atlas

Už jste použili k placení bezkontaktní nálepku?

nebo znáte někoho, kdo ji používá? myslíte si, že je to bezpečný způsob placení?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 2815 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Používám dost často. Jde o rychlý způsob placení při nákupu.
Z důvodu bezpečnosti ji nemam jí přilepenou na mobilu a mám nastaven velice nízký limit plateb na den. Veškeré změny pohybu na účtě mi přicházejí automaticky SMSkou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Honza5486656

Nepoužil, nemám. Někde ztratíš telefon a někdo si užije 🙂. Stejně tak to je s bezkontaktní kartou. A navíc, jsou tam čipy, které nějaké zařízení čte. Myslíš si, že se nenajdou hajzlové, co čtečku někam nasadí a čekají, až se chytíš? 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Quimby

Osobně ji nemám, platím bezkontaktně mobilem s NFC popřípadě prostě kartou. Ovšem pokud vím, tak je nálepka jen prostě menší a lepící verze klasické karty, takže je stejně bezpečná jako cokoliv jiného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nemám přímo nálepku, mám cosi s prakticky stejnou funkcí.
Bezpečnost: podobná jako běžná bezkontaktní karta. V případě ztráty okamžitě zablokovat u své banky. Informujte se příp. nastavte si limity podle předpokládaného využití.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Bezpečná není žádná bezkontaktní platební karta. Jediné zabezpečení je kartu pojistit. Nejde ani tak o bezpečnost platby, jako o zneužití.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Honza: bezkontaktní karty ani nálepky nelze (pokud vím) dost dobře přečíst a zduplikovat. Mají proti tomu poměrně silné ochrany a je otázka zda by se někomu vyplatilo řešit všechny související problémy (a platit za to) jen proto aby pak mohl kopií vaší karty zaplatit nákup za pár set.

před 2815 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek