Co se stane, když Policie zablokuje telefon?

Zdravím, chci se zeptat…ztratil jsem telefon a uvažuji, že bo nechám u policie zablokovat. Co se tedy s telefonem stane? Ten co ho nalezne ho bude moci používat, ale nebude fungovat volání? A nebo přístroj po blokaci nepůjde vůbec zapnout? Díky

Nejlepší odpověď
briketka10

borsuk, 27.05.2011 10:34 ( sedmý odstavec)
Nelze, pouze vymena zakladni desky, tim padem zmena IMEI. Znamy ma servis, zjistoval jsem u nej, taky se mi do ruky dostala Nokia ktera byla takto blokovana na vsechny cz operatory, ja tvrdim ze odblokovat telefon ktery je blokly na popud policie nelze. Pojede ti v zahranici a pokud prokazes legalni puvod nabyti tak pote i u nas, ale program na to neni, ptz u vsech modernejsich mobilu je IMEI vazano i na CPU a na vicero hw v mobilu.
zdroj :
http://pc.porad­na.net/q/view/659462-odblokovani-mobilu

Další odpovědi
anonym

Zapnout půjde – ale pokud bude opravdu (za)blokován, nedokáže se přihlásit do sítě (našich) operátorů.
Ovšem PČR nebude mobil blokovat celosvětově – takže v jiném státě…
😉

anonym

Pokud je to android telefon radím nenechávat ho blokovat … Androidi totiž mají schopnost sledování ukradeného telefonu což je funkce která vám umožní svůj telefon možná i získat zpět: tady je článek od člověka kterému se to takto povedlo http://www.sve­tandroida.cz/pri­beh-ze-zivota-aplikace-cerberus-pomohla-najit-ukradeny-mobil-201312, výhodou je že android telefon můžete sledovat i poté co v něm zloděj třeba i několikrát vymění sim kartu … můžete například i nadálku vyfotit zloděje přední kamerou nebo si nechat poslat GPS soužadnice svého telefonu aniž by o tom zloděj věděl.

Pokud jej necháte policií zablokovat máte vlastně smůlu, žádnou z těchto pokročilých možností sledování nebudete moci využít protože se telefon vůbec nebude schopen připojit do žádné sítě v rámci ČR.

Dochy

ge0rge: Pokud se nemýlím, to se týká jen některých systémů… (některé verze od některých výrobců…)

briketka10

ano, ale jestli ho najde např. chytrý
ajťák ten si s ním poradí – rom to
nevím zda má kámoše případně ho
zahodí tak nějak..

Dobře díky, takže chápu dobře že:

  • Pokud mobilní telefon nejde zapnout – je problém přímo v telefonu
  • Pokud zapnout jde, ale nenačítá mob. síť – mobil je pravděpodobně blokován

anonym

Pokud mobil nejde zapnout, je problém v telefonu (ať už HW nebo SW).
Pokud zapnout jde (tedy můžeš procházet menu, data…), ale nenačte se na síť, je:

  1. blokován na daného operátora (vlastníka SIM) – v tom případě lze volat jen nouzové linky (např. 112, 150, 155, 156, 158)
  2. blokován na všechny dosažitelné operátory, jinak viz a)
  3. vadná vysokofrekvenční část HW (nevysílá/nep­řijímá) – jakoby režim ´letadlo´

anonym

Jen ještě dodám – pokud telefon blokuje např. PČR, není blokován přímo telefon, ale je operátorem/y zablokováno jeho přihlášení do sítě – přes IMEI (jak už psala briketka10). U starších telefonů byla možná změna IMEI, u dnešních u by možná být neměla bez výměny stěžejní části HW (tedy se nevyplatí).